Tam Tamına 62 Bin TL Olan Araç Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Türkiye'nin en ucuz otomobili ve kullanıcılar tarafından uzun bir zamandır merakla beklenen K5 Long sonunda satışa çıktı. K5 Long'un özelliklerini ve ne kadara mal olduğunu öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız. Citroen Ami'ye benzerliği ile dikkat çeken K5 Long, Türkiye'nin en ucuz yeni otomobili olduğu söylenebilir…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Tam Tamına 62 Bin TL Olan Araç Türkiye’de Satışa Sunuldu!

Regal Raptor’un Citroen Ami tipi ile mukayese edilebilecek aracı, gereksinimlere uygun görünüyor. Türkiye'de ise K5 Long varyantı sadece 62 bin 900 liraya satıldı. Ülkemizde yeni otomobil fiyatlarındaki beklenmedik artışla birlikte birçok otomobil üreticisi alternatif düşük maliyetli versiyonlarını buraya getiriyor. Citroen Ami de bu modellerden biri. Şimdi ise başka bir atak ise Regal Raptor şirketinden yapıldı. Citroen Ami'ye benzerliğiyle dikkatleri üzerine çeken Regal Raptor K5 Long modelinin düşük fiyatıyla Türkiye'nin en ucuz sıfır otomobili olduğunu söyleyebiliriz.

k6-van-1.jpgk6-van-1.jpgk6-van-1.jpg

Türkiye’nin en ucuz otomobili

Yeni teknoloji motoru, dört tekerlekli şasisi ve muazzam iç hacmiyle K5 Long, sadece 62 bin 900 liraya satışa çıktı. 2500kw'lık bir motor, üç yolcu taşıyabilen K5 Long'a güç veriyor. K5 Long, yol koşullarına bağlı olarak 55 km/s hıza kadar çıkabiliyor. Otomobilin menzili ise yaklaşık 60 kilometre. Maksimum 3 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan K5 Long, yol şartlarına bağlı olarak 55 km/s hıza ulaşabiliyor. K5 Long, 2500 kW'lık bir motordan güç alırken, menzilinin 60 kilometre civarında olduğu tahmin ediliyor. Elbette bu, yoldaki insan sayısına ve yolun durumuna bağlı olacaktır. Ayağımızı yerden birazcık olsun kesebilecek ve ekonomik anlamda fazlasıyla rahatlatabilecek bu araba, sıfır araba fiyatlarının çok pahalı olduğu bu zamanlarda şehir içi kullanıma oldukça uygun olabilir.

modeli Ocak ayında piyasaya sürülmüştü

Bilindiği üzere Regal Raptor, üç yolcu kapasiteliydi ve yokuşlarda takdire şayan bir performans sergiliyordu. Burada tabii ki ciddi bir diklikten bahsetmiyoruz. Fazlasıyla dik bir yokuşta bu araçla tek bir kişi bile yolda kalabiliyor. Bu modeli tamamen şarj etmek yaklaşık 8 saat sürüyordu. Doğal olarak akü eklerseniz süre daha da uzayabiliyordu.

Keşfet