Tam Tamına 44 Tonluk Bir Elektrikli Kamyon Geliyor!

Renault Trucks, 2023'te her biri 44 tona kadar olan iki yeni elektrikli araç sunmaya başlayacak. Renault Trucks, ürün gamındaki tamamen elektrikli kamyon sayısını artırıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Tam Tamına 44 Tonluk Bir Elektrikli Kamyon Geliyor!

Renault Trucks, 2023'te her biri 44 tona kadar olan iki yeni elektrikli araç sunmaya başlayacak. Renault Trucks, ürün gamındaki tamamen elektrikli kamyon sayısını artırıyor. Her ikisi de 44 tona kadar olan bölgesel taşımacılık için Renault Trucks T E-Tech ve inşaat uygulamaları için Renault Trucks C E-Tech 2023'te satışa sunulacak. Renault Trucks 2020 yılından beri, Fransa'da 3,1 ila 26 ton arasında değişen tamamen elektrikli kamyonlar üretiyor.

Renault Trucks 2030 yılına kadar araçlarının yarısını elektrikli olarak sunmak istiyor

180 ila 540 kWh kapasiteli iki ila altı lityum iyon batarya paketi, Renault Trucks T ve C E-Tech modellerine güç sağlayacak. 43 kW'a kadar alternatif akım ve 250 kW'a kadar doğru akım ile otomobillerin aküleri sırasıyla 9,5 saatte ve 2,5 saatte tamamen şarj edilebilir. Tek şarjla 300 kilometreye kadar gidebilen bu araçlar, bir saatlik ara hızlı şarjla 500 kilometreye kadar gidebiliyor. Renault Trucks'ın Bourg-en-Bresse fabrikasında üretilecek olan Renault Trucks T ve C E-Tech, 2023'ün ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Renault Trucks, 3,1 ila 44 ton arasında değişen tamamen elektrikli bir ürün yelpazesi ve 360° müşteri hizmetleri sunarak yaklaşımını hızlandırıyor ve hedeflerini artırıyor. Renault Trucks, 2030 yılına kadar araçlarının %50'sini elektrikli hale getirmek istiyor.

Çalışmanın odak noktaları

Alçaltılmış kabin, sürücüye mükemmel bir doğrudan görüş sağlar, geniş bir ön cam ve dikiz aynaları yerine çoklu kamera kullanımı 360° görüş sağlar. Ayrıca sürgülü yan kapı, yolcu tarafında kapı açılma açısını sınırlandırarak, araç için daha fazla güvenlik sağlar. Kamyon sol veya sağ tarafından inebilen sürücü için daha fazla konforlu alan sahip. Araç, tipik bir teslimat kamyonundan daha düşük bir giriş yüksekliğine sahip olduğundan, giriş ve çıkış oldukça kolay olacaktır. Ergonomi iyileştirildi ve kargo alanına erişim kolaylaştırıldı. Bunu başarmak için kentsel ortamda yükleme/boşaltma işlemlerini iyileştirmek için bir üstyapı imalatçısı ile üç yönlü bir yöntem üzerinde çalışılmaktadır. Kamyonun görünümü ve kabinin içi, sürücünün konforunu ve güvenini artırmak, bu aracın şehir dokusuna kusursuz bir şekilde uyum sağlaması için Renault Trucks tarafından tamamen yenilendi.

Keşfet