Süper Lig’in Yeni Yayıncısı Saran Grup Oldu! Maçlar Süper Lig TV’de yayınlanacak!

Arap saçına dönen Süper Lig yayıncısı ihalesinde son karar verdi. BeİN Medya’da bulunan yayın sözleşmesi 2021-22 sezonunun tamamlanmasıyla sona eriyor. TFF tarafından yayın ihalesinde iki taraf çok ciddi teklifler vermişti. Geçtiğimiz sezonlara göre ciddi düşüşlerin yaşandı bu yayın ihalesinde öncelik şimdiyi yayıncı BeIN Medya’ya verilmişti Ancak kulüpler ve TFF bu teklifi yeterli görmedi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Süper Lig’in Yeni Yayıncısı Saran Grup Oldu! Maçlar Süper Lig TV’de yayınlanacak!

Saran Grup ikinci en iyi teklifi vermesine rağmen, farklı bir yöntem ile bunu sunması dikkat çekmişti. TFF tarafından yayın ihalesinin kazananı de Saran Grup oldu. Birçok futbol liginin ve spor organizasyonunun ana yayıncısı olmasıyla dikkat çeken Sadettin Saran’ın şirketi gelecek yıllarda Süper Lig maçlarının da yayıncısı olmaya hak kazandı.

Yayın İhalesi Sonuçlandı ve İmzalar Atıldı

Saran Grup yaptığı açıklamada ligin tüm yayın haklarını satın almadı. Ancak önemli bir kısmının sahibi oldu. 38 haftadan oluşan ligde toplamda 380 maç bulunuyor. Yapılan sözleşme detaylara ayrıldı.

Süper Lig yayını için 1-B haklarını yani hafta sonu 68 maçı ve 1-C olan hafta için 36 maçın paketine imza atıldığı açıklandı. Saran Grup yaptığı açıklamada TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının yayın hakları konusunda ihalede yer alındığı, Paket 1-B, 1-C, 1-E, Paket 2 ve Paket 3 yayın hakları ile sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme 11 Mart Cuma günü imzalanmış, teminat mektubu TFF’ye aktarılmıştır.

Süper Lig yayınlarında önemli bir yer elde eden özetler ve radyo yayınları yine TRT tarafından alındı. Bu konuyla ilgili olarak TRT Spor tarafından gerekli açıklama yapıldı. TFF bu ihale belirsizliğini lig tamamlanmadan bitirmek istiyordu. BeIN Medya ile yapılan uzun görüşmeler ardından ligin ana ve tek yayıncısı olma ihtimali ortadan kalmış durumda bulunuyor. Maçların yeni kurulacak olan Süper Lig TV üzerinden yayınlanacağı da aktarıldı.

Yeni dönemin nasıl olacağı ve kulüplerin bu sözleşmeden tam olarak net olarak ne kadar gelir edeceği de netleşmiş olacak.

Keşfet