Barcelona Teknik Direktörü Xavi Dev Maç Öncesi Açıklamalarda Bulundu

UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz Galatasaray, son 16 turunda İspanyol devi Barcelona ile rövanş maçında karşılaşacak. NEF Stadı'nda oynanacak maçın galibi çeyrek final bileti alacak. Katalan ekibinin kritik maç öncesinde İstanbul'a gelen teknik direktörü Xavi, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Xavi, sarı-kırmızılı takımı överek, "Galatasaray Avrupa'daki herhangi bir takımla rekabet edebileceğini gösterdi" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Barcelona Teknik Direktörü Xavi Dev Maç Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Barcelona teknik direktörü Xavi maç öncesi açıklamalarda bulundu

Barcelona teknik direktörü Xavi, “Bu bizim için bir final maçı. Bu takımın Avrupa'da rekabet edebilecek kapasitede olduğunu göstermek istiyoruz. İlk maçta Galatasaray bizi durdurdu. Yetersizdik ve sorumluluklarımızı yerine getiremedik. Final gibi bir maç olacak. Bu atmosfere aşinayız. Kazanmamız gerekiyor. İlk maça benzer bir maç olacak. İlk karşılaşmada Galatasaray savunması ve İnaki Pena öne çıktı. Bunu aşmanın bir yolunu bulmaya çalışacağız ve bu şekilde oynayacağız. Bu sezon bizim için en önemli hedef Şampiyonlar Ligi'ne katılmak. Avrupa Ligi'ni kazanırsak bu hedefi yakalamış olacağız. Şu anda sadece Galatasaray maçına odaklanıyoruz ve bunun ötesini düşünmüyoruz” dedi.

616x321-1646832659633.jpg

“Galatasaray, Avrupa'daki her takımla rekabet edebileceğini kanıtladı”

Xavi, “Inaki Pena harika bir ilk maç çıkardı. Galatasaray, Avrupa'daki her takımla rekabet edebileceğini kanıtladı. Savunmamızı geliştirmemiz gerekiyor. Ele alınması gereken çok sayıda sorun var. Son zamanlarda birçok şey düzeldi, ancak hala düzeltilmesi gereken bazı problemler var. Formda olduğumuz için iyi sonuçlar elde edebildik. Elbette antrenmanlarımızı ve performansımızı geliştirmemiz gerekiyor” dedi.

0x0-barcelona-teknik-direktoru-xaviden-galatasaraya-ovgu-dolu-sozler-1647161806768.jpg

“Galatasaray’ın bize her zaman sorun çıkarabilme ihtimalini biliyorduk”

Açıklamalarına devam eden Xavi, “İlk maçı iyi analiz ettik. İlk maçta neleri yapamadığımızı gördük. Fakat Galatasaray'ın da hakkını vermek gerekir. İlk karşılaşmada oldukça kompakttılar. Hatalarımızı inceledik ve geliştirmek için yoğun çaba harcadık. Domenec harika bir teknik direktör ve bizi iyi tanıyor. Galatasaray’ın bize her zaman sorun çıkarabilme ihtimalini biliyorduk. İlk maçta takdire şayan bir performans sergilediler. Gerçekten gergin bir atmosfer olacak. İlk maçta olduklarından daha agresif olacaklar. Bizim için bu maç çok önemli bir sınav olacak. Bekleyip göreceğiz” diye ekledi.

Keşfet