Seat Leon Mart Fiyat Listesi Yayınlandı! Bu Listeyi Görenler Şok Olacak!

Ülkemizde popüler bir otomobil olan Seat Leon, ne yazık ki el yakıyor. Vatandaşlar sıfır otomobil pazarında neler olup bittiği konusunda fazlasıyla merak içindeler. Yeni tasarım çizgisiyle beğeni toplayan Seat Leon özellikle gençlerin ilgisini çekiyor. Ancak ülkemizde sıfır Seat Leon sahibi olmak oldukça zorlaştı. Çünkü aracın temel donanım fiyatı yarım milyonu aştı. Tüm merak edilen detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Seat Leon Mart Fiyat Listesi Yayınlandı! Bu Listeyi Görenler Şok Olacak!

Seat Leon fiyatları el yakıyor

Son dönemdeki fiyat artışlarının ardından tasarım anlamında gençlerin dikkatini çekmeyi başaran model, şimdi de yarım milyonu aşan fiyatıyla karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu fiyat aracın en boş paketi için geçerlidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, donanım derecesi ne kadar yüksek olursa, fiyat da o kadar yüksek olur. Ayrıca kullanıcılar son gelişmeler ışığında nasıl bir fiyat tablosu olduğunu merak ediyor. Seat Leon'un başlangıç ​​paketi, eTSI olarak bilinen 1.0 litrelik bir motor içeriyor. Bu araç çift kavramalı DSG şanzıman ile geliyor ve 110 beygir güç üretiyor. 539.000 TL olan bu aracın adı ise “Style”.

seat-leon-1-4-tsi-startstop-style-iii-frontansicht-10-august-2013-ratingen.jpg

Fiyat listesi

1.0 eTSI 110 HP DSG Style, Fiyatı: 539.000 TL

1.5 TSI ACT 130 HP FR, Fiyatı: 539.000 TL

1.5 eTSI ACT 150 HP DSG FR, Fiyatı: 625.000 TL

seat-leon-2021-fiyat-listesi-m.webp

Seat Leon

Leon'un ilk iki modeli, Volkswagen Grubu araçlarıyla çok sayıda bileşeni paylaşan Volkswagen Grubu A platformunun iki türü üzerine inşa edildi. Volkswagen Golf Mk7 ve Skoda Octavia Mk3 tarafından da kullanılan Volkswagen Grubu MQB platformu, Audi A3 Mk3 tarafından kullanılmaktadır. 2013 yılında üçüncü ve son nesil Türkiye'de satışa başladı. 2014 yılında beş kapılı, üç kapılı ve station wagon olmak üzere üç gövde tipinde satışa sunulan Leon, sektöründe en çok satan üçüncü araç oldu. SEAT, SW segmentinde 265 beygir gücündeki Leon Cupra ve Leon ST'yi 2014'ten bu yana satıyor. Ayrıca León ST X-PERIENCE, ailenin en yeni üyesi. 2017 modeli olarak Leon Cupra, önceki motora göre 20 hp güç kazanarak toplamı 301 hp gücüne çıkardı.

Keşfet