Seat Leon Fiyat Listesinde İnanılmaz Çılgınlık! Kısa Sürede 218 Bin TL Daha Pahalı Hale Geldi!

Bilindiği üzere ülkemizde son dönemde popülerlik kazanan markalar arasında olan Seat, Mart fiyat listesi ile şaşırtmayı başarıyor. Araç meraklıları arasında en popüler modellerden biri olan Seat Leon, güncel fiyat listesiyle şaşırtmaya devam ediyor. Merak edilen tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Seat Leon Fiyat Listesinde İnanılmaz Çılgınlık! Kısa Sürede 218 Bin TL Daha Pahalı Hale Geldi!

Özellikle gençlerin ilgisini çekiyor

Sıfır otomobil fiyatları yüksek ve ikinci el otomobil piyasası olumsuz seyrini sürdürürken, çip krizi dünya çapında büyük arz ve talep sorunlarına neden oldu. Fakat uzun vadeli bu olumsuz havanın yaz aylarında bir miktar kırılarak sıfır araç satışlarının artması bekleniyor. Otomobil alıcılarının en çok merak ettiği modellerden biri olan Seat Leon için yayınlanan fiyat listesi dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yeni tasarım çizgisiyle beğeni toplayan model özellikle gençlerin ilgisini çekiyor. Ancak ülkemizde yepyeni bir Seat Leon sahibi olmak doğal olarak oldukça zorlaştı. Çünkü aracın baz donanım fiyatı yarım milyonu aştı. Son dönemdeki fiyat artışlarının ardından tasarım anlamında gençlerin dikkatini çekmeyi başaran model, şimdi de yarım milyonu aşan fiyatıyla karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu fiyat aracın en boş paketi için geçerli. Tahmin edebileceğiniz gibi, donanım derecesi ne kadar yüksek olursa, fiyat da o kadar yüksek oluyor.

2020-seat-leon.webp

Seat Leon rekor kırma yolunda ilerliyor

Seat Leon'un başlangıç ​​paketi, eTSI olarak bilinen 1.0 litrelik bir motor içeriyor. Bu araç çift debriyajlı DSG şanzıman ile geliyor ve 110 beygir gücü üretiyor. 539.000 TL'ye mal olan bu donanımın adı ise Style. Bu arada, Ağustos 2021'de Seat Leon 1.5 TSI ACT 130 HP FR modeli sadece 321 bin TL'ye satılırken, Mart ayında ise 539 bin TL'ye satılıyor. Yani Seat Leon kısa sürede 218 bin TL artarak resmen yeni bir rekor kırma yolunda ilerliyor.

arabateknikbilgi-2014-2015-seat-leon-cupra.jpg

Seat Leon Mart 2022 güncel fiyat listesi

1.0 eTSI 110 HP DSG Style, Satış fiyatı: 539.000 TL

1.5 TSI ACT 130 HP FR, Satış fiyatı: 539.000 TL

1.5 eTSI ACT 150 HP DSG FR, Satış fiyatı: 625.000 TL

Keşfet