Renault Megane Sedan’ın Tek Üretim Yeri Türkiye Oldu!

Türkiye’de en satan modellerden birisi olan Renault Megane Sedan’ın dünya üzerinde ki tek üretim noktası Türkiye olduğu açıklandı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Renault Megane Sedan’ın Tek Üretim Yeri Türkiye Oldu!

Karsan ile Oyak Renault arasında yapılan anlaşma ile bu modelin tek üreticisi olunacağı aktarıldı. Karsan adına açıklama şirketin CEO’su Okan Baş tarafından yapıldı. 2021 yılında imzalanan anlaşmanın ardından 2022 Eylül ayında seri üretime başlayacaklarını ve bu konuda çalışmaların çok hızlı bir şekilde devam ettiğini açıkladı.

Şimdilik ilk gövdenin üretiminin yapıldığı ve sistemin tamamlanmasıyla birlikte Megane Sedan’ın dünya üzerindeki tek üreticisinin olacağını duyuruldu. Şirketin 2022 yılında iki kat büyüme açıklamasının ardından bu yönde anlaşmaların artacağı açıklanıyor.

Karsan 2022 Yılında 2 Kat Büyüme Bekliyor

Karsan ülkemizin en önemli toplu taşıma üreticileri arasında yer alıyor. Ancak yapılan atılımlarla birlikte farklı üretim alanlarına doğru genişlemeye devam etmek istiyorlar. Bu çalışmaların sonucu olarak 2022 yılının sonuna kadar istihdam, üretim, ciro, karlılık ve ar-ge konularının tamamında 2 kata kadar bir artış bekledikleri açıklandı.

Karsan CEO’su Okan BAŞ, yaptığı açıklamalarda şirketin 2021 yılında %30’luk bir büyüme gösterdiğini ve gelecek dönemde bunun arttırmaya planladığını aktardı. 2022 Eylül ayında Renault Megane Sedan üretimine başlayacaklarını ve uzun vadede bunun yanına yeni eklemeler yaparak otomobil üretiminde önemli bir rol içerisinde girmek istediklerini aktardı.

Elektrikli toplu taşıma araçlarının ihracatının %90’ına sahip olduklarını aktaran yönetici, bunu araba konusunda da arttırmak istediklerine vurgu yaptı. Renault ve Karsan arasında yapılan anlaşma ile oluşturulacak üretim hattı sayesinde yılda 55 bin adet Megane üretmeyi planladıklarını aktardı.

Şirket olarak ilgi gövde üretimini yaptıklarını ve yakın zamanda üretim hattının da kurulmasıyla birlikte daha hızlı üretime geçeceklerini aktardı.

Renault Megane sedan ülkemizde en çok beğenilen, en çok satılan sıfır araçlarda yer alıyor. Ülkemiz standartlarına uygun olarak hazırlanması ve uygun fiyat ile sunulması araca olan ilgiyi de otomatik olarak artıyor.

Karsan şirketinin uzun vadeli olarak yatırım yaptığı ve daha birçok konuda ilerleyen dönemde önemli adımlar atılacak şirketin büyümesinin sürdürüleceği de aktarılıyor.

Keşfet