Renault Clio Modelini 170 Bin TL’ye İndirdi!

Renault Clio otomobil satışları büyük oranda indirimli hale geliyor. Yeni modeli çok pahalı bulanlar, Renault'un ikinci el arabaları satacağı ikinci el pazarına göz atabilir. Peki kaç maliyeti ne kadar olacak? 170.000 TL'ye Renault Clio alınabilir mi?

Yayınlanma:
Güncelleme:
Renault Clio Modelini 170 Bin TL’ye İndirdi!

Renault ikinci el otomobil piyasasını hareketlendirmeye geliyor

Renault, Clio modelinde değişiklikler yapmayı düşünüyor. Fiyatların düşeceği tahmin ediliyor. Peki, bu nasıl olacak Bu adımın ardından ikinci el otomobil piyasası daha hareketli hale gelebilir.

İkinci el Renault Clio satılacak

Renault, aldığı son karar ile ikinci el otomobil satışına başlayabilir. Burada, otomobillere olan ilginin artırılması amaçlanıyor. Arz talep ilişkisi, ikinci el arabaların fiyatlarının uçuşunun ve sıfır otomobil fiyatlarının da zamanlanması ile birlikte fazlasıyla zayıfladı. Sonuç olarak, Renault da dahil olmak üzere çok sayıda otomobil üreticisi, mümkün olan en kısa sürede ikinci el otomobil satışına başlayabilecek.

170 bin TL’ye Renault Clio

Piyasaya ve çeşitli kur vergisi hesaplamalrına göre ikinci el bir Renault Clio ortalama 170.000 TL'ye satılmaya başlayabilir. Bu fazlasıyla dikkat çeken otomobil gelişiminin bir sonucu olarak, arz ve talebin artması bekleniyor. Unutmadan sıfır bir modelin 250 bin TL’ye satıldığını da belirtmekte fayda var.

Renault geçtiğimiz günlerde bir ödül kazanmıştı

Renault, A.C.E Awards'dan aldığı bu ödülle üç yıl üst üste kategorilerinde müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçildi. Bu yılki Şikayetvar A.C.E Ödülleri, yedinci kez en yüksek müşteri memnuniyeti düzeyine sahip markaları onurlandırdı. Kazananlar, Müşteri Deneyim Endeksi araştırmasının belirlediği yanıt süresi, şikayet oranı, çözüm oranı, memnuniyet düzeyi, teşekkür oranı ve marka tercih oranı gibi kriterlere göre belirlendi.

Renault Clio

Renault Clio, 1990 yılından bu yana Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından kaliteli bir şekilde üretilen ve şu anda 5. neslinde olan B segmenti bir otomobildir. Renault 5'in üretimi durma noktasına geldikten sonra üretilmeye başlanmıştır. Clio'nun ayrıca sportif bir station wagon olarak tanımlanan Grand Tour modeli de bulunuyor. Clio dünya çapında 10 milyondan fazla sattı. 2012 yılında yeniden tasarlanan Clio, bir kez daha Altın Direksiyon Ödülü'nü aldı.

Keşfet