Muğla’lı Okçular Avrupa Genç Takım Şampiyonu Olmayı Başardı

Ülkemize son günlerde spor anlamda en sevindirici haber Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı okçulardan geldi. Büyükşehir okçuları olan Hazal Burun, Songül Lök ve İpek Tomruk girdikleri mücadelede dünya rekoru kırarak Avrupa Genç Takımlar şampiyonu olmayı başardılar.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Muğla’lı Okçular Avrupa Genç Takım Şampiyonu Olmayı Başardı

Slovan’yanın Lasko kentinde düzenlenen 2022 Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası 14-19 Şubat tarihlerinde düzenlendi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuları da bu turnuvaya katılarak ülkemizi temsil ettiler.

Alınan bu önemli başarının ardından ülkemizde diğer sporlara da aslında ilgi olduğu ve uzun dönemde bu tür diğer başarılarında dikkat çekmeye başlayacağı aktarıldı.

Songül Lök Avrupa İkincisi Oldu

Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonasında bireysel alanda en büyük başarı Songül Lök’ten geldi. Makaralı Yay U21 Bireysel Kadınlar kategorisinde yarışan sporcumuz aldığı derece ile Avrupa ikincisi olmayı başardı. Bu başarı hem ülkemizde hem de Muğla’da sevinçle karşılandı.

Ayrıca bu turnuvada ülkemizi temsil eden Hazal Burun, İpek Tomruk ve Songül Lök bir arada Avrupa Genç Takım mücadelesi de verdi. Bu üç sporcumuz almış oldukları derece ile dünya rekorunun da yeni sahibi olmayı başardı.

U21 Makaralı Yay Kız Takımı 236 puanla Avrupa şampiyonu olmayı başardı. Bundan önceki dünya rekoru 235 puan ile ABD’ye aitti. Bu başarı ile ülkemizi okçuluk sporunda çok iyi bir şekilde temsil etmiş oldular.

Erkeklerde Emircan Haney ve Furkan Oruç’tan oluşan takımımız erkekler grubu finalinde Hollanda’ya 236-235 yenilerek Avrupa ikincisi olmayı başararak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiş oldular.

Genç sporcularımızın bu şekilde katıldıkları turnuvadan önemli bir derece ile ayrılması hem Muğla’da hem de tüm Türkiye’de sevinçle karşılandı.

Mete Gazoz’dan gelen Olimpiyat başarısının ardından gençlerde okçuluk branşında bu başarıların gelmesi uzun vadede okçuluk sporunun ülkemizde çok ciddi noktalara geleceğinin anlaşılmasına neden olabiliyor.

Keşfet