Mercedes Yeni C Serisi ile Göz Kamaştırmaya Devam Ediyor!

Mercedes, dünyanın en zengin otomobil üreticilerinden biridir ve bazılarımız için sadece bir hayaldir. Ayrıca Mercedes’in yeni C serisi dikkatleri fazlasıyla çekiyor…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Mercedes Yeni C Serisi ile Göz Kamaştırmaya Devam Ediyor!

Mercedes-Benz benzersiz bir konuma sahip

Aslında Mercedes-Benz, ülkemizde kısaltmaya alıştığımız şirketin tam adıdır. Mercedes-Benz, beş ayrı bölgede üretilen yüzlerce araç ve alt model ile otomotiv endüstrisinde benzersiz bir konuma sahiptir. Her geçen gün otomobil, hafif ticari araç, kamyon, yerel toplu taşıma otobüsleri ve şehirler/ülkeler arası yolcu otobüsleri ile büyüyen ve gelişen Mercedes, son yıllarda teknolojik gelişmelere ayak uydurarak daha geniş bir alana yayılmayı hedeflemektedir.

Mercedes C serisi Sedan teknik özellikleri

1900'lü yılların başında marka kimliğine kavuşan ve 1924'te Karl Benz'in şirketi ile birleşerek Mercedes-Benz'i oluşturan şirket, günümüzde hala çok popüler. Otomobil devi tarafından piyasaya sürülen her araç, sürücüleri etkilemeyi başarıyor. Mercedes'in yeni C Serisi Sedan, gösterişli iç tasarımı, güvenlik teknolojisi ve sportif zarafeti ile göz kamaştırıyor. Mercedes yeni C serisinin dış tasarımındaki çizgiler minimize edilmiş. Aynı zamanda, yeni seri dinamik bir ön uç, uzun bir aks mesafesi ve sportif bir güce sahip. Mercedes, yeni C Serisi Sedan modelinde iç tasarımının modern lüksü içerdiği görülüyor. Mercedes'in benzinli motora sahip yeni C Serisi Sedan'ı ergonomik koltukları ve sekiz masaj ayarıyla yolculuk sırasında konforunuza da katkı sağlayacak. Yeni Mercedes C serisi, her yolculuğu keyifli ve güvenli hale getirecek çok sayıda teknolojiye sahip. Mercedes yeni C serisinin yakıt tüketimi ise, Şehir içi 9.2, Şehir dışı 5.2 ve Karma 6.6 olarak görülüyor.

Fiyat listesi

Yeni C 200 4MATIC AMG, fiyatı 1.277.000 Türk Lirası

Yeni C 200 4MATIC Edition 1 AMG, fiyatı 1.439.500 Türk Lirası

Mercedes’ten kritik otopilot kararı

Otomobil üreticileri, aracı şeritte tutma, şerit değiştirme ve diğer araçların arkasında güvenli bir mesafeyi koruma gibi özelliklerle otonom sürüş becerilerini yıllardır test ediyor. Mercedes-Benz, Aralık ayında, uluslararası Seviye 3 otonom sürüş sistemi onayını alan ilk otomobil üreticisi olduğunu duyurdu. Araba, o zamanlar yalnızca Almanya'da satışı onaylanmış olan Drive Pilot sistemine sahip bir S Sınıfı sedandı. Mercedes ise artık Seviye 3 destekli otomobillerini ABD pazarında satmaya başlayacak.

Keşfet