Merakla Beklenen Citroen Ami Türkiye Fiyatları Açıklandı!

Uzun zamandır beklenen Citroen Ami nihayet Türkiye'ye geldi. Ülkemizde önemli bir pazara sahip olan dev araç markası Citroen, elektrikli Ami modeli ile otomotiv sektörüne yeni bir soluk getirecek. Merak ettiğiniz tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Merakla Beklenen Citroen Ami Türkiye Fiyatları Açıklandı!

Citroen'in en ucuz elektrikli modeli Ami Türkiye'de satışa çıktı. Türkiye'nin en merak uyandıran araçlarından biri olan Citroen Ami'nin nasıl bir pazara sahip olacağı ise meçhul. Fransa'da 7 bin avroya mal olan Citroen Ami modeli 1,5 yıldır Avrupa yollarındayken, elektrikli bir araç olması ve boyutlarıyla fazlasıyla dikkat çekiyordu. Türkiye'de ise şehir içi ulaşımda radikal bir alternatif olarak sürücülerin beğenisine sunulan Citroen Ami ilgi çekmeye başladı.

Citroen Ami özellikleri

Citroen Ami çevre dostu bir arabadır. Tamamen elektriklidir ve parçaları üretilirken geri dönüştürülebilir malzemeler seçilmiştir. Tasarım açısından günümüz otomobillerinden farklı olan araç, bu işlevini kapılarını zıt yönlerde açarak gösteriyor. Elektrikli bir mini otomobil olan Citroen Ami, tamamen dolu bir batarya ile 70-75 kilometre gidebiliyor. "Kabinli elektrikli scooter" olarak yayınlanan Citroen Ami, güçlü rakiplerine kıyasla doğal olarak biraz yavaş kalıyor. Saatte 45 km azami hıza ulaşabilen Citroen Ami'nin bataryası, geleneksel bir elektrik prizi kullanılarak üç saatte şarj edilebiliyor. Fransızca'da "arkadaş" anlamına gelen Ami adıyla sunulan araç, motosikletlere bir alternatif sunmayı amaçlıyor. Büyüklüğü nedeniyle kullanıcılarına şehirde otopark avantajı sunan Citroen Ami'nin Türk tüketiciler tarafından nasıl karşılanacağı önümüzdeki süreçte belli olacak. İki kişilik ve bagajı olmayan Citroen Ami, 14 inç tekerlekler ile satışa sunuluyor. Ayrıca 2.41 metre uzunluğa, 1.39 metre genişliğe ve 1.52 metre yüksekliğe sahip.

s-bf2413734d25b0573cb1397ec11248acff88beaf.webp

Citroen Ami Türkiye fiyatı

Fransız otomobil üreticisi Citroen'in merakla beklenen modeli Ami'nin Türkiye'deki fiyatı da belli oldu. Citroen Ami modeli Türkiye'de 215 bin TL'ye satılacak.

61b84fc37f58a1713613e269.webp

Citroen

Citroen, Fransa'nın en büyük araç üreticisi olan PSA Peugeot Citroen grubunun 1976'dan beri bir üyesi olan bir otomobil üreticisidir. Ambleminin anlamı ise Açılı bir semboldür. Fransız çift açılı çavuş amblemi daha önce Citroen dişli çarklarında görülmüştü. 1919'da otomobil üretimine başlayan Fransızların yaptığı ilk otomobillerde çift açılı amblemin kabul edilebilir olduğu belirlenmişti.

Keşfet