Kia Elektrikli Otomobiller İçin Sevindirici Haberler Verdi!

Kia, ucuz elektrikli otomobilleri ile gelecekte ülkemizde ve birçok kıtada yerini almayı hedefliyor. Şirketin elektrikli araçlara yaptığı yatırımlarda önemli mesafe kat etmesi kullanıcıları bir hayli mutlu etti. Detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Kia Elektrikli Otomobiller İçin Sevindirici Haberler Verdi!

Bilindiği üzere elektrikli otomobillerin bakımı, içten yanmalı otomobillere göre daha kolay oluyor. Ayrıca kullanımları da daha ucuzdur, ancak yine de satın almak pahalı olabiliyor. Teşviklerle bile, birçok kişi Kia EV6 gibi elektrikli bir araç alamayacak. Üreticiler, elektrikli otomobilleri daha da çekici hale getirmek için pille çalışan otomobillere sık sık ücretsiz şarj desteği sağlıyor. Bunu yakın zamanda, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki EV-Go'nun sahip olduğu ve işlettiği şarj istasyonlarında bir yıl ücretsiz şarj sunan Toyota'dan görmüştük.

İlk sunum öncelikle Los Angeles, San Francisco ve San Jose’de mevcut

Kia America, programa katılan en yeni markadır ve Kia EV sahiplerine isteğe bağlı konsiyerj hizmeti sunmak için Currently ile çalışmaktadır. 1 Mart'ta başlayan iş birliği, sürücülerin elektrikli araçlarını uygun herhangi bir noktada şarj etmelerini sağlayacak. Ayrıca tüm Kia EV sahiplerine iki aylık ücretsiz şarj sağlanacak. Ancak bu şarj, standart EV şarjı ile aynı değildir. Kullanıcılar Currently akıllı telefon uygulamasını kullanarak, arabalarının şarj edilmesi için bir zaman ve yer ayarlayabilecek, ardından uygun bir teslimat teknisyeni gelip aracınızı şarj edecek. Yakın gelecekte diğer şehirlere ve ülkelere genişleme planları olsa da, ilk sunum şu anda elektrikli araçların özellikle popüler olduğu Los Angeles, San Francisco ve San Jose'de mevcut.

Greg Silvestri ve Josh Aviv açıklama yaptı

Kia Servis Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Silvestri, "Şarj etmeyi kolaylaştırmanın EV sahipliğini de kolaylaştırdığını düşünüyorum" dedi. Currently, Amerika Birleşik Devletleri'nde sunulan ilk mobil EV şarj hizmetidir ve EV sahipliğini yeni bir pratiklik düzeyine getirecektir. Ayrıca, sürücülerin önceden plan yapmaları, menzil kaygısını azaltacak ve otomobillerini her yerde şarj etmelerine olanak tanıyacaktır. Currently ana şirket Sparkcharge'ın CEO'su Josh Aviv, "Kia Currently ile çevre ve insanların yaşamları üzerinde büyük bir etkisi olacak bir iş birliği yaptık" dedi. “Bununla birlikte, tam hizmet mobil şarjın sıklıkla unutulan bir yönü, şarj istasyonlarında harcanan zamanın miktarıdır. Herkes haftada birkaç ekstra saatten yararlanabilir. Kia, bu şehirlerdeki EV sahiplerinin hayatlarını iyileştiriyor ve daha fazla yeşillendiriyor" diye ekledi.

Keşfet