Karşınızda 2024 Mercedes-Benz E-Serisi Lüks Sedan ve Vagon Hakkında Her Şey

Mercedes'e bağlı veya Mercedes tarafından yetkilendirilmemiş, geleceğin Mercedes-Benz E-Serisi Sedan ve Estate fazlasıyla merak ediliyor…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Karşınızda 2024 Mercedes-Benz E-Serisi Lüks Sedan ve Vagon Hakkında Her Şey

Mercedes E-Serisini tanıtmaya hazırlanıyor

Premium orta ölçekli pazarda, Mercedes-Benz E-Serisi geleneksel olarak en önde gelen oyunculardan biri olmuştur. Benzer boyuttaki tamamen elektrikli EQE'nin gelmesine rağmen, Mercedes-Benz, yaklaşan ICE yasağından önce yeni nesil geleneksel E-Serisi'ni tanıtacak.

Modern görünümler

E-Serisi, Aralık ayında prömiyerini yaptı ve aynı oranlarda ve daha aerodinamik bir şekle sahip evrimsel tarzı ortaya çıkardı. Tam LED farlar daha uzun ve daha ince olacak. Sportiflik ve zarafet arasında daha dengeli bir görünüm için ön tampondaki modern hava girişleri ile birlikte ızgara, eksiksiz Panamericana muamelesi görmeyecek. Profil, mevcut modelle karşılaştırılabilir bir pencere çizgisine sahip olacak, ancak Mercedes'in en yeni tasarım dili evrimine göre karakter çizgileri ve yüzey açısından daha temiz olacak. Arka bagajda gizli bir ördek kuyruğu spoyleri ve daha büyük S-Serisi'nden ilham alan yatay olarak yönlendirilmiş LED stop lambaları ile daha agresif bir şekilde sivrilecek. Estate gövde stili, alışılageldiği gibi, daha büyük bir bagaja izin veren güncelleme yapılmış bir tavan çizgisi sayesinde karışıma daha fazla fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda Mercedes, istasyon vagonlarının sıkıcı olması gerekmediğini ve E-Serisi Estate arkadan CLA Shooting Break kadar hoş olmayacak olsa da, yine de oldukça çekici olacak.

2021-mercedes-benz-s-class-5.jpg

S-Sınıfı teknoloji dolu kabin

Eylül 2020'de tanıtılan ve devrim niteliğinde bir ekran düzenine sahip olan S-Serisi amiral gemisi, Mercedes-tüm Benz'in ICE ile çalışan serisinin tonunu belirledi. Yeni C-Serisi ve SL, eğimli bir orta konsol içeren yeni iç mekan stiline zaten sahip, ancak 2020'de makyajlanan mevcut E-Serisi böyle değil.

Elektrikli motor yelpazesi

Yeni nesil E-Serisi platformunun mevcut modele göre önemli ölçüde değişmesi muhtemel. ICE yasağının yürürlüğe girmesine on yıldan daha az bir süre kala yeni bir EV dışı mimarinin geliştirilmesini desteklemenin bir faydası olmadığı için Mercedes iyi bir karar verdi denebilir.

Keşfet