Jeep İlk Görüntüleri Paylaştı! 2023 Yılında Piyasada Olacak!

Stellantis şirketinin bir parçası olan Jeep, ilk elektrikli SUV modelini sergiledi. İsmi belli olmayan aracın 2023'te çıkacağı söyleniyor. Otomobil markaları tedarik zinciri sorunlarının gölgesinde olsalar bile, üretimler asla düşmüyor. Merak ettiğiniz tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Jeep İlk Görüntüleri Paylaştı! 2023 Yılında Piyasada Olacak!

Bilindiği üzere uzun zamandır markaların ilgilendiği en önemli konu elektrikli otomobiller. Birçok markaya ev sahipliği yapan bir çatı markası olan Stellantis beklenmeyen iddialı adımlar atıyor. Son olarak Stellantis grubunun bir parçası olan Jeep dikkatleri üzerine çekecek bir hamle yaptı.

Aracın ismi henüz belli değil

Jeep, diğer arabalarının çoğuna kıyasla elektrikli araba üretmeye başlamakta biraz yavaş kaldı. Wrangler ve Grand Cherokee SUV'ların hibrit bir versiyonu şirket tarafından piyasaya sürüldü. Ayrıca, araziye çıkabilmesi için hibrit bir motora sahip olacak Grand Cherokee Trailhawk'ın arazi versiyonunu da yapmayı planlanıyor. Gelecek yıl çıkacak olan aracın ismi henüz belli değil. Bu araç ayrıca Jeep’in ilk pilli elektrikli otomobil olacak. Otomobil üreticisi geçtiğimiz günlerde, 2025 yılına kadar piyasadaki tüm arabalarının sıfır emisyonlu ve "plug hibrit" versiyonlarına sahip olacağını söyledi.

1024xauto-1.jpg

2030 yılına kadar yılda 5 milyon satış hedefi

2024 yılı boyunca Stellantis, elektrikli araç portföyüne daha fazla elektrikli otomobil eklemeyi planlıyor. Ayrı ayrı olarak hem Off-road için daha iyi ve hem de aile dostu modeller olacağı söyleniyor. Konuşulan otomobiller de Jeep markasını taşıyacak. Elektrikli otomobil pazarında Stellantis aslında elektrikli otomobil konularında, Ford ve GM gibi diğer firmalar kadar cesur değil. Bunun nedeni risk almaya istekli olmamalarıdır. Şimdiye kadar şirket, 4xe ve Fiat 500e gibi hibrit otomobillerle daha fazla ilgileniyordu. Elektrikli Jeep Suv, Stellantis'in yapmak istediği "Under Dare Forward" adlı planının bir parçası. Şirket, 2030 yılına kadar yılda 5 milyon elektrikli otomobil satmak istiyor.

Şirket detaylı bir bilgi vermedi

Elektrikli Jeep’in, üzerinde geniş çamurluklar ve çok fazla plastik bulunan güçlü bir ön kaputa sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Arabadaki siyah aynalar, sütunlar, tavan ve spoyler ile kontrast oluşturulmuş. Ayrıca arabanın arkasında LED stoplar görmekteyiz. Elbette bu bir tasarım süreci ve bunlar değişebilir. Ayrıca Jeep, elektrikli SUV modelinin ilk görüntülerini paylaştı. Şirket elbette araç hakkında detaylı bir şekilde bilgi vermedi.

Keşfet