Hyundai’den Dev Plan! 2030 Yılında 1.87 Milyonluk Elektrikli Araç Satışı Hedefleniyor!

Hyundai, 2030 yılına kadar elektrikli otomobil pazar payını %7'ye çıkarmayı ve yılda 1,87 milyon elektrikli araç satmayı hedefliyor. Hyundai Motor Company, şirketin elektrifikasyon hedefine ulaşmasına yardımcı olacak bir strateji planını açıkladı. Merak edilen tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Hyundai’den Dev Plan! 2030 Yılında 1.87 Milyonluk Elektrikli Araç Satışı Hedefleniyor!

Hyundai, HMC üst yönetimi tarafından açıklanan planında 2030 için satış ve finansal performans hedefleri belirledi. Hyundai'nin yeni nesil elektrikli otomobilleri güçlendirilecek, üretim kapasitesi optimize edilecek, donanım ve yazılım rekabeti güvence altına alınacak.

Yılda 1.87 Milyon elektrikli araç satış hedefi

Hyundai'nin bu konudaki hedefi, 2030 yılına kadar yıllık küresel elektrikli otomobil satışlarını 1,87 milyon adede çıkarmak ve pazar payını %7'ye çıkarmak.

Hyundai bu projeye 16 milyar dolar yatırım yapacak

Hyundai, orta ve uzun vadeli finansal hedefleri doğrultusunda elektrifikasyona 16 milyar dolar yatırım yapacak ve tüm yeniliklerini Hyundai ve Genesis markaları altında gerçekleştirecek. Hyundai, 2030 yılına kadar, donanım ve yazılım yeteneklerindeki rekabet gücünü daha da genişleterek, EV satışlarında %10 daha fazla işletme kar marjı ve %10 faaliyet kar marjı elde etmek istiyor. Hyundai'nin Singapur'daki Hyundai Motor Global İnovasyon Merkezi, elektrifikasyona geçişi hızlandırmak için BEV üretiminde yüksek verimli bir üretim yöntemi oluşturma hedefiyle insan odaklı bir üretim inovasyon platformu inşa edecek. Hyundai, Kore ve Çek Cumhuriyeti'ndeki mevcut BEV üretim tesislerine ek olarak yakın zamanda açmayı planladığı Endonezya'daki fabrikasından da faydalanacak.

Pil tedariğini de çeşitlendirecek

Sonuç olarak, BEV üretim tesislerini istikrarlı bir şekilde genişletmek isteyen Hyundai, giderek tüm pazarlarda devreye girecek. Hyundai, gelecekteki BEV'lerin rekabet gücünü fazlasıyla artırmak için pil tedariğini de çeşitlendirmeyi düşünüyor. Hyundai, bu yıl toplam otomobil satışlarının %13 ila 14 gelir artışı ve %5.5 ila 6.5 yıllık faaliyet kar marjı ile 4.3 milyon adedi aşmasını bekliyor.

Hyundai

Hyundai Grubu, 1947 yılında Güney Kore’de Chung Ju-Yung tarafından kurulan bir holdingdir. İlk Hyundai şirketi bir inşaat firması olarak kuruldu. Hyundai, inşaat, otomobil, gemi yapımı, sigortacılık, elektronik ve lojistik dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir.

Keşfet