Hyundai Elektrikli Araçlar İçin Stratejiyi Açıkladı!

Ülkemizde önemli bir pazar payına sahip Güney Koreli dev otomobil üreticisi Hyundai, elektrikli araç stratejisiyle en önemli rakiplerinden ayrılıyor gibi görünüyor. Son zamanlarda ürettiği modellerle otomobil tutkunlarının gözdesi haline gelen Hyundai, rakiplerini geride bırakacak bir hamle planlıyor…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Hyundai Elektrikli Araçlar İçin Stratejiyi Açıkladı!

Hyundai'nin elektrikli araçlarla ilgili planları son hızla devam ediyor

Güney Koreli otomobil üreticisi 2030 yılına kadar, 11'i Hyundai'den ve altısı Genesis lüks markasından olmak üzere 17 yeni elektrikli araç piyasaya sürmeyi planlıyor. Hyundai ayrıca 2030 yılına kadar yılda 1,87 milyon elektrikli araç satışı hedefi koydu. 2025 yılına kadar, önceki hedef 560.000 elektrikli araçtı. Hyundai Motor Group, önümüzdeki sekiz yıl içinde üç elektrikli sedan, altı SUV ve bir hafif ticari araç tanıtacak. Belki de en ilgi çekici olanı, yeni bir model türü olmasıdır. Ioniq 6 bu sedanlardan biri ve bu yıl içinde satışa sunulacak, Ioniq 7 SUV ise 2024'te satışa sunulacak. Genesis için EV seçimi, iki binek otomobil ve dört SUV içerecek şekilde büyüyecek. Electrified GV70, bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek ve lüks marka, 2025'te yalnızca elektrikli araçlar sunmaya başlayacak.

elektrikli-hyundai-kona-turkiye-de-iste-fiyati-ve-ozellikleri138885-1-001.jpg

Hyundai önemli yatırımlar planlıyor

Hyundai, daha verimli araç üretim teknolojilerinin geliştirilmesine de önemli yatırımlar yapacak. Şirketin Singapur'da bir inovasyon merkezi var ve şu anda insan merkezli yeni bir endüstriyel inovasyon platformu üzerinde gelişiyor. Hyundai'ye göre bu platform, üretim verimliliğinde çarpıcı yenilik sağlayacak ve sonunda şirketin dünya çapındaki tüm tesislerinde kullanılacak. Aynı zamanda Hyundai, ek tesislerinde de elektrikli araç üretimini kademeli olarak artırmak istiyor.

Hyundai Motor Global CEO'su Jaehoon Chang açıklamalarda bulundu

Hyundai Motor Global CEO'su Jaehoon Chang, "Dünya çapındaki çip kıtlığının ve devam eden pandeminin neden olduğu zorlu bir ekonomik iklime rağmen, Hyundai elektrifikasyona geçişini etkin bir şekilde ilerletiyor ve EV'lerde küresel bir lider haline geliyor" dedi. Buna ek olarak, otomobil üreticisinin yeni stratejisi, elektrikli araçlarda %10 veya daha yüksek bir işletme marjı gerektiriyor. 2025 yılına kadar Entegre Modüler Mimari (IMA) olarak adlandırılan yeni bir elektrikli araç platformu da hazır olacak.

Keşfet