Honda ve Sony’den Önemli Anlaşma Geldi! Birlikte Elektrikli Araç Üretecekler!

Japonya’nın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Honda ve Sony arasında önemli bir anlaşmaya imza atıldı. İki firma yaptıkları anlaşma ile 2025 yılında çıkması planlanan elektrikli araç üretimine birlikte başlayacaklar.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Honda ve Sony’den Önemli Anlaşma Geldi! Birlikte Elektrikli Araç Üretecekler!

İki firma yaptıkları anlaşma ile bu aracın ortaya çıkması için yeni bir şirket kuracaklar, bu plana göre aracı tasarlayacak ve ardından satışına geçecekler. Sadece Japonya’nın değil aynı zamanda dünyanın en büyük iki şirketinin almış olduğu karar ile yakın gelecekte elektrikli otomobil pazarında ciddi bir rekabet olacağı anlamını da taşıyor. Sadece otomobil üreticileri değil aynı zamanda teknoloji firmalarının da bu pazara girmek istiyor olması pazarın ne kadar büyük olacağını da gösteriyor.

Sony ve Honda Ortaklığının İlk Aracı 2025’te

Sony ve Honda tarafından yapıldığı açıklanan anlaşmanın ilk adımı olarak ortak bir otomobil üretim şirketi kurulacağı aktarıldı. Tasarım ve diğer konuların tamamlanması ile birlikte ilk elektrikli otomobil üretiminin satışa hazır olması için belirlenen tarihin 2025 olduğu da aktarıldı.

Yapılan anlaşmada her şirketin net bir şekilde rolü de belirlenmiş durumda. Honda işi gereği ilk modelin üretiminden sorumlu olacak taraf olarak öne çıkıyor. Sony firmasıyla aracın mobilite kısmının hizmeti ile ilgilenecek işlemleri yapacak.

İki firmanın orta olarak piyasaya süreceği elektrikli aracın durumu, özellikleri ve detayları hakkında şu an için netleşmiş çok fazla bilgi bulunuyor. Ancak bu konuda önemli adımlar atılması da bekleniyor.

Sony yakın gelecekte Vision-S 01 ve Vision-S 02 adında iki farklı konsept aracının tanıtımını yapmıştı. Honda uzun süredir farklı tasarımlar ve elektrikli araç yatırımları ile dikkat çekiyordu. Bu iki güçlü devin bir araya gelmesi uzun vadede Japonya adına çok önemli bir kazanıp olabileceği anlamını taşıyor.

Keşfet