Honda City Tam Tamına 200 Bin TL! Bu Fırsatı Hemen Değerlendirmelisiniz!

Sıfır araba fiyatlarının tavan yaptığı bu dönemde sadece birkaç model 300.000 TL'nin altında kaldı. Honda ise en çarpıcı hamleyi bu noktada yaptı…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Honda City Tam Tamına 200 Bin TL! Bu Fırsatı Hemen Değerlendirmelisiniz!

Hem kullanılmış hem de yeni otomobil pazarlarının bir durgunluk dönemiyle karşı karşıya kalması muhtemel. Çip krizi sonucu ortaya çıkan arz ve talep sorunlarının devam ettiğini görüyoruz. Bazı otomobil üreticileri fiyatlarını düşürmüş olsalar bile, sıfır arabalar hala el yakmaya devam ediyor.

Ülkemizde artık 300.000 TL'nin altında sadece birkaç model var

Japonya'nın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Honda'nın City'nin düşük maliyetli bir versiyonunu geliştirdiği söyleniyor. Peki düşük maliyetli Honda City nasıl görünecek ve ne kadara mal olacak? Honda'nın düşük maliyetli City modelinin manuel vitese sahip olduğu söyleniyor. Eski tarz 1 litrelik motordan güç alacak olan otomobilde pek çok teknik gelişme olmayacak. Raporlara göre, aracın ön iki camı otomatik hale getirilecek, arka camlar ise çevirmeli olacak. Multimedya açısından büyük bir avantaj olmayacak. Sonuç olarak, bir ekran olmayacak. Yalnızca bir giriş olacak ve bu girişten medyalarınızı oynatabileceksiniz.

Henüz resmi açıklama yok

Sürücü ve yolcunun her iki tarafında yalnızca birer hava yastığına sahip olacak olan otomobilde elektronik ve teknoloji ciddi şekilde sınırlandırılacak. Bu senaryo iki temel faktörden kaynaklanmakta. Çip krizi elbette ilk faktör olarak gözümüze çarpıyor. Daha az teknoloji ile çiplerden daha fazla tasarruf edebilirsiniz. İkinci hedef ise Honda'yı satın alma gücü az olan pazarlara getirmek. Bu arabanın fiyatının oldukça düşük olması bekleniyor. Aslında başka bir yerde bildirilen fiyata ülkemizdeki vergileri de eklersek 200 bin TL'lik bir etikete ulaşıyoruz. Honda ise bu iddialara yanıt olarak henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Honda İstanbul'da motosiklet gelişim merkezi kurmuştu

2005 yılında Kocaeli Şekerpınar'da faaliyete geçen Honda'nın Motosiklet Gelişim Merkezi Safety Türkiye, bu ayın sonunda İstanbul Maltepe'deki yeni yerinin açılışını yapacak. "Herkes İçin Güvenlik" sloganıyla yenilenen Safety Turkey, 12 bin metrekarelik alanıyla dikkat çekiyor. Türkiye'de ilk kez asfalt ve toprak olmak üzere iki ayrı parkur lokasyonu sunan Safety Turkey, yedi farklı seviyedeki eğitimlerle yılda 2.000'den fazla kişiye hizmet vermeyi hedefliyor.

Keşfet