Formula 1’de Mercedes Yeni Arası W13’ü Tanıtıyor

Motor sporlarının en yüksek noktası olarak görülen Formula 1’in yeni sezonu öncesinde markalar araçlarını tanıtmaya devam ediyor. Son 8 yılın markalar şampiyonu olan Alman otomobil üreticisi Mercedes, 2022 sezonunda pistlerde yarışacak olan W13 isimli aracını yapacağı lansman ile tanıtacak.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Formula 1’de Mercedes Yeni Arası W13’ü Tanıtıyor

2021 sezonunda Red Bull ile girdiği şampiyonluk yarışında çok dramatik bir son ile sürücüler şampiyonluğunu kaybeden Mercedes, buna rağmen markalar şampiyonluğunun sahibi olmayı başardı. Son turda kaçan şampiyonluk sonrası rekortmen pilot Hamilton’un sözleşmesinin yenilenip yenilenmeyeceği en merak edilen konuların başında gelmişti. Bu konunun da netliğe kavuşmasının ardından hangi araçların pistlerde olacağı merak edilmeye başlandı.

Mercedes W13 Pistlere Çıkmak İçin Hazır

Mercedes W13 adını vermiş olduğu aracını tanıtarak, gelecek sezon değişecek olan birçok kurala uyduğunu da gösterecek. Pandemi sebebiyle bir yıl ertelenen bu kuralların ardından 2022 yılı Formula 1’de değişim yılı olarak kabul edildi.

Takımın başında yine Toto Wolf, olurken sürücüler kısmında bir değişiklik oldu. Fin pilot Bottas takımından ayrılırken, oyun yerine George Russell takıma katıldı. Rekortmen şampiyon Hamilton ile tekrar sözleşme yenilendi.

Lansman sırasında pilotların yanı sıra Toto Wolf, Mike Elliott ve Hywell Thomas’da hazır bulunacak.

Mercedes bu araç tanımını birçok nokta üzerinden yaparak dünya üzerinde ki milyonlarca hayranına aynı anda duyurmaya çalışacak. Youtube, Twitter ve Facebook üzerinden sizlerde bu tanıtım programını canlı olarak takip etme şansınız var.

Yeni sezon yaklaşırken diğer markaların birçoğu araçlarını tanıtımını yapmıştı. En çok merak edilen markalar arasında yer alan Mercedes tanıtımını yaparken, bu sezon şampiyonluğun en büyük adayı olarak görülen Ferrari’nin hala aracını tanıtmadığı biliniyor.

Tabi sezon başlandığında tam olarak hangi markanın doğru aracı tasarladığı ve bu sayede şampiyonluğun en büyük favorisi olacağını hep birlikte görme şansımız olacak.

Keşfet