Elektrikli Fiat 500 Modeline Abarth Eli Değecek! Tanıtım Tarihi Yayınlandı!

Elektrikli 500 modelinin tanıtım tarihi, Abarth CEO'su Olivier François tarafından açıklandı. 2020 yılında Fiat, klasik 500 aracının elektrikli versiyonunu piyasaya sürdü. Fiat'ın yüksek performanslı model bölümü Abarth, 500 elektrikli modelinin lansman tarihini onayladı. Kullanıcılar, geleneksel versiyondan önemli ölçüde farklı olan yeni bir modelle karşılaşacaklar. Abarth 124 GT, 2018'de tanıtıldı ve kısa sürede şirketin en popüler araçlarından biri haline geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Elektrikli Fiat 500 Modeline Abarth Eli Değecek! Tanıtım Tarihi Yayınlandı!

Elektrikli Abarth 500 tanıtım tarihi açıklandı

Abarth CEO'su Olivier François, "Bir buçuk yıl önce, elektrikli 500'ün Abarth versiyonunu yapmanın bu kadar zor olmaması gerektiğini söylemiştim" dedi. François, “Elektrikli araçlar konforları ve performansları nedeniyle bana hitap ediyor. Bu nedenle Fiat 500'ün elektrikli Abarth versiyonunu geliştirmeye başladık. Otomobil tutkunlarına gerçek Abarth deneyimi yaşatmak istiyoruz. Sonuç olarak yeni modelle birlikte şanzıman, fren, tasarım gibi detayları değiştireceğiz” diye ekledi. François, aracın resmi izin almadan önce testlerin son aşamalarında olduğunu ve otomotiv meraklılarının harika bir model beklemesi gerektiğini iddia etti. François, gelecekteki modeller oluşturulurken Abarth hayran kitlesinin görüşlerinin dikkate alınacağını da belirtti. Elektrikli 500 modeli, 9 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresine sahiptir. Ayrıca araç 320 kilometre menzile ve saatte 150 kilometre azami hıza sahip. Abarth versiyonunun ise 0-100 km/s hızlanma süresinin 7 saniyenin altında olması bekleniyor. Ayrıca yeni modelin 200 km/s'nin üzerinde bir azami hıza sahip olması bekleniyor. Abarth 500'ün elektrikli versiyonu önümüzdeki yıl çıkacak.

fiat-500-elektrikli-fiyatlari.jpg

Fiat

Fiat S.p.A. (genellikle Fiat Grubu olarak bilinir) otomobil üreticisi bir finansal ve endüstriyel holdingdir. Giovanni Agnelli Fiat’ı 11 Temmuz 1899'da Torino'da kurdu., İsmi "Fabbrica Italiana Automobili Torino" kelimelerinin baş harflerinden türetilmiştir. Lancia, Alfa Romeo, Maserati, Chrysler, Dodge, Jeep, Yamaha Motor Company ve Iveco temsil edilen markalar arasındadır. Başka bir deyişle, bu ticari markaların sahibi şirkettir. Dünyanın en büyük otomobil ve endüstriyel holdinglerinden biridir. Kuzey İtalya'daki Torino, Fiat gibi bir endüstriyel holdingin tamamen yaratıcı bir endüstriyel şehri olarak kurulması ve gelişmesi için ideal ortamı sağlamıştır.5e65fdce5542801c281075df.webp

Keşfet