Elektrikli Araç Almak İsteyenlere Hyundai’den Müthiş Haber! Hyundai Ioniq 5 Fiyatını Görenler Şok Oldu!

Son dönemde en çok dikkat çeken elektrikli araç haline gelen Hyundai Ioniq 5'in fiyatı belli oldu. 2023 yılında Ioniq 5 modeli, daha fazla özelliklerle araç tutkunlarını karşılamaya hazır olacak. Hyundai Ioniq 5, yepyeni bir elektrikli araç olarak dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Konu ile alakalı tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Elektrikli Araç Almak İsteyenlere Hyundai’den Müthiş Haber! Hyundai Ioniq 5 Fiyatını Görenler Şok Oldu!

Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Hyundai, Avrupa'da 2023 model yılı için revizyonları açıkladı. Açıklamada Ioniq 5’in maksimum hız ve kalitede geliştirileceği belirtildi. WLTP test döngülerinde şirket, her iki motor tipinin de tek motorla 487 kilometre ve çift motorla 411 kilometre kat ettiğini iddia ediyor.

Avrupa’da ilk kez bir Hyundai’de dijital yan aynalar olacak

Hyundai, Ioniq 5'in video tabanlı akıllı iç aynasının net, panoramik bir görüntü vererek arka görüşü artıracağını iddia ediyor. Ioniq 5'in arka spoylerinin hemen arkasında bulunan kamera, dijital aynaya yardımcı oluyor. Hyundai ayrıca ekonomiye yardımcı olmak ve hava direncini azaltmak için dijital yan aynalar da sunacak. Bu teknoloji Güney Kore modellerinde zaten mevcut olsa da, Avrupa'da ilk kez bir Hyundai'de mevcut olacak. Olumsuz hava koşullarında, bunun gibi akıllı bir sistem olağanüstü görünürlük sağlayacak. Fakat Amerika Birleşik Devletleri henüz bu teknolojiyi benimsemeye hazır olmadığı için Hyundai'nin bunu Amerikalı müşterilere sağlaması pek olası değil.

hyundai-ioniq-5-2021-1-1.jpg

Soğuk iklimlerdeki kullanıcılar da düşünüldü

Elektrikli Hyundai, yeni bir akü koşullandırma teknolojisi sayesinde şarj istasyonuna geldiğinde mükemmel şarj koşulları sağlamak için akü sıcaklığını değiştirebilecek. Bu, daha düşük sıcaklıklarda şarj performansını artıracağından, özellikle soğuk iklimlerdeki kullanıcılar için düşünüldüğünden daha fazla bir şekilde faydalı olacaktır. Ayrıca navigasyona bir şarj istasyonu girildiğinde bu özellik otomatik olarak devreye giriyor.

Hyundai Ioniq 5'in fiyatı ilk kez ortaya çıktı

Aslında, ilk örnek Aralık 2021'de Kaliforniya'da piyasaya sürüldü ve müşteriler tasarımı ve vergi kredileri öncesi 43.650 $'lık uygun başlangıç fiyatını fazlasıyla konuşmuştu. Süspansiyonun tepkisini artıran Akıllı Frekans Amortisörleri özelliği de sürüş kalitesini fazlasıyla artırdı. Son olarak, Ioniq 5'in boyanmamış siyah tamponları ve siyah kaplaması ona daha belirgin bir görünüm kazandıracak ve bu da Projeksiyon LED aydınlatması ile fazlasıyla güçlendirilecek. Avrupa'daki müşteriler, 2022'nin ikinci yarısında elektrikli SUV'nin gelişini bekliyor.

Keşfet