Çinli Otomobil Devi Türkiye’ye En Ucuz Modellerle Girmeye Hazırlanıyor! Araç Sahibi Olmayan Kalmayacak

Çinli dev otomobil markası SAIC Türkiye hamlesiyle çok konuşulacak. Haberimizdeki detaylar sizleri oldukça mutlu edecek.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Çinli Otomobil Devi Türkiye’ye En Ucuz Modellerle Girmeye Hazırlanıyor! Araç Sahibi Olmayan Kalmayacak

Otomobil fiyatlarındaki artış sonrası ve çip krizi otomotiv sektörünü doğrudan etkiledi. Bu nedenle araç sahibi olmak isteyenler indirimleri takip etmeye başladı. Çinli dev otomobil üreticisi SAIC’in Türkiye pazarına gireceği haberinin gelmesi üzerine merakla araştırılmaya başladı.

Sıfır otomobil almakta zorlanan vatandaşlar ikinci el otomobil almak isteseler de fiyatlar gün geçtikçe artmaya devam ediyor. 200 bin TL nin altına sıfır araç almak neredeyse imkansız hale geldi. Çinli otomobil üreticisi Türkiye pazarına girerek otomobil almayı kolaylaştırmayı hedefliyor. Çin’in en büyük otomobil üreticisi olan SAIC Motor Türkiye için ucuz otomobil modellerini düşünüyor.
SAIC, 2006 senesinde Rover Group’un Rover ‘u satın almıştı. Ancak markanın ismi Ford tarafından daha önceden satın alındığından dolayı Roewe ismiyle yoluna devam ediyor.

saic-motors-6-4dxg-png.webp

Bu markanın ikinci en büyük yatırım yaptığı projeyse Sahibi’nin MG olduğu Nanjing olduğu açıklanmıştı. Nanjing Automobile 2007 de SAIC’in yan markası oldu. Çinli SAIC markası Volkswagen ve General Motors gibi tanınan marklarla da ortak otomobil üretiyor. Dolayısıyla SAIC’in Türkiye için büyük yaralar sağlayacağı söylenebilir. Ekonomik sıkıntılar yaşayan çoğu aile için uygun fiyatlı otomobilleri Türkiye’ye getirecek olan SAIC markası iyi gelecek.

ucuz-elektrikli-mg-turkiyede-1618383840-2992.webp

Söylentilere göre SAIC Türkiye pazarına girişinden memnun olunmasının diğer sebebi ise göze hitap eden şık otomobiller üretiyor olması. Sıfır otomobil fiyatlarının giderek arttığı günlerde ucuz modeller en çok rağbeti görecek.

Ülkemizdeki en uygun fiyatlı otomobil olarak gösterilen Clio dahi 300 bin TL’nin üzerinden satışta. SAIC’in Clio ya benzeyen modelleri, vergiler dahil 155 bin TL gibi bir fiyatlardan satışa çıkarılacağı düşünülüyor. Bu tahminler Çin para birine göre düşünüldüğünde ortalama olacak. Vatandaşların karşısına çıkan şimdiki güncel fiyat listesi kur bazında hesaplandığı için değişkenlik gösterebilir. Ancak fiyatların 200 bin TL’yi aşmayacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Keşfet