Chevrolet Tekrar Türkiye Pazarında! Uygun Fiyatlar Tekrar Karşımıza Çıkabilir!

Türkiye pazarında satışına devam eden sıfır büyük otomobillerin düşük fiyatları sıklıkla meraklıları cezbetmektedir. Bu markalardan biri de Chevrolet…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Chevrolet Tekrar Türkiye Pazarında! Uygun Fiyatlar Tekrar Karşımıza Çıkabilir!

Rusya pazarında hala mevcut

Otomobil sektörünün en tanınmış markalarından biri olan Chevrolet, 110 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri'nin Michigan eyaletinde kuruldu ve daha sonra General Motors tarafından satın alındı. Türkiye pazarında kısa bir süreliğine var olan Chevy, macerasını Amerika Birleşik Devletleri'nden Asya'ya aktarmıştı. Chevrolet, Türkiye'de sadece birkaç modelle başarılı bir satış oranı yakalamasına rağmen, aniden Türkiye'den ayrılma kararı almıştı. Bu sadece bir Türk sorunu değildi. Camaro ve Striker hariç tüm otomobillerini Avrupa pazarından çekmişti. Büyük ölçüde Avrupa'dan çıkarıldı, ancak garip bir şekilde Rusya'da sunulmaya devam etti. Rusya pazarında ise hala mevcut.

Şimdilik kesin bir açıklama yapılmadı

General Motors'un bir yan kuruluşu olan Chevrolet'in yükseliş aşamasına girerken neden böyle bir adım attığını kimse anlayamadı ve şirket net bir açıklama yapmadı. Chevrolet, Ukrayna savaşının başlamasının bir sonucu olarak ortaya atılan iddialardan biri olan Rusya'nın şirketin Rusya'daki geleceğini tehlikeye attığı suçlamalarının ardından Avrupa pazarına yeniden açılmayı düşündü. Bunun dışında bilinen bir ekonomik sebep yok ancak Chevrolet'nin ne yöne gideceğini görmek merak uyandırdı. Chevrolet'in önerisinin daha önce terk ettiği otomotiv pazarına yeniden girmeyi amaçladığı söyleniyor. Türkiye de hepimizin bildiği gibi bu araç pazarlarından biri. Türkiye'ye dönecek olan Chevrolet'nin yine uygun fiyatlı modeller ile söz sahibi olacağı iddiaları bir hayli kuvvetli. Şu an için kesin bir açıklama yok. Mevcut durumda bu raporlar doğruysa Chevrolet'nin Türkiye pazarına yeniden girmesi önemli bir piyasa yapacak gibi görünüyor.

Chevrolet

Chevrolet, 1911'de kurulan Amerika Birleşik Devletleri merkezli fazlasıyla kaliteli bir otomobil üreticisidir. Adını kurucusunun soyadı olan Louis Chevrolet'ten alır. 1918 yılında şirketin %54,6'sı satıldı. Şirketin bu hisselerini satın alan ise General Motors şirketidir. 2015 yılı sonuna kadar Batı ve Doğu Avrupa'dan ayrılmaya karar vermişti. Ayrıca Chevrolet kaliteli bir şekilde hizmet vermeye ve orijinal Chevrolet parçaları sağlamaya halen daha devam ediyor.

Keşfet