Beşiktaş, Galatasaray Başkanı Burak Elmas ile İlgili Açıklama Yaptı! Beşiktaş Cephesinden Burak Elmas’a Şok Cevap!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas’ın, geçtiğimiz gün derbinin ertelenmesine yönelik açıklamasının ardından Beşiktaş'tan yanıt gecikmedi. Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında Galatasaray ve Beşiktaş karşı karşıya gelecek. Büyük derbiden önce, konuşulacak çok sayıda konu var. Avrupa Ligi'nde Barcelona ile oynadıkları maçın ardından İstanbul'a gidemeyen Galatasaray, Beşiktaş maçının ertelenmesini talep ederken, Siyah Beyazlılardan olumsuz geri dönüş gelmişti.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Beşiktaş, Galatasaray Başkanı Burak Elmas ile İlgili Açıklama Yaptı! Beşiktaş Cephesinden Burak Elmas’a Şok Cevap!

Beşiktaş'tan Burak Elmas'a tepki!

Galatasaray başkanı Burak Elmas, Siyah Beyazlılar ile ilgili bazı şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine Beşiktaş tarafı tepki gösterdi. Açıklamaya, "Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Burak Elmas'ın 12.03.2022 tarihli nezaketten uzak, sportmenlik dışı ve gerçekleri yansıtmayan sözlerine cevabımızdır” diye başlandı.

"Erteleme talebi gelmedi"

Beşiktaş, resmi internet sitesinde yayınlanan yazıda, "14 Mart Pazartesi günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde oynayacağımız Galatasaray maçımızın ertelenmesi için Galatasaray Spor Kulübü'nden, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan veya herhangi bir kimseden herhangi bir talep gelmemiştir. Kulübümüz rakibin medya aracılığıyla maçın ertelenmesi talebine medyadan gelen yoğun soru yağmuruna da yanıt vermek zorunda kalmıştır."

622b5c3b66a97cc8a3a588d6.webp

“Bunlar planın bir parçası mı?”

"Ülke puanını bahane ederek, kural ve yönetmeliklere aykırı taleplerine bahane aramak için İzmir'e gitmeleri ve üstelik bunu Barcelona’dan da, İzmir’den de İstanbul’a ulaşabiliyorken yapıyor olmaları, gizli hedeflerini gerçekleştirmek için yaptıkları planlarının bir parçası mıydı?” diye sordu.

“Raporlar gayet açıkken neden ulaşım ve saha zemini açısından önlem almadılar?”

Beşiktaş tarafı, "Yetkililer tarafından günler önce yayınlanan hava durumu raporları gayet açıkken neden ulaşım ve saha zemini açısından önlem almadılar?" diye sordu.

622ca4b94e3fe1227477bd8a.webp​​​​​​​

“Bütün bu dürüstlükten yoksun söylemleri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz

Beşiktaş cephesi, "Keşke birlik ve beraberlikten ülke puanına katkı sağlayanlardan bahsedenler ve 117 yıllık değerleri hakkında konuşanlar, UEFA Avrupa Ligi’nden elenen takımımızın Lyon maçının ertesi günü kulübün resmi twitter hesaplarında 'Tarih Bir Kez Yazıldı' paylaşımını yayınladıklarında da bunları düşünebilselerdi. Bütün bu dürüstlükten yoksun söylemleri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” dedi.

Keşfet