Barcelona Spotify ile Anlaşma Sağladı! Camp Nou Stadının Adı Artık Değişiyor!

İspanya La Liga takımı Barcelona, ​​Spotify ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Camp Nou'nun yeni adı Spotify Camp Nou oldu. Merak edilen tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Barcelona Spotify ile Anlaşma Sağladı! Camp Nou Stadının Adı Artık Değişiyor!

Spotify Barcelona’ya sponsor olacak

İspanya La Liga devi olan Barcelona, ​​dünyanın en popüler müzik platformu hizmeti olan Spotify ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Barcelona ve İsveçli firma dört yıllık bir sözleşme üzerinde anlaştı. Barcelona Kulübü tarafından yapılan açıklamaya göre anlaşmada stadyumun adı da yer alıyor. Ayrıca bir sponsorun ismi, tarihinde ilk kez Camp Nou Stadı'nın isminde yer alacak. Anlaşmaya göre Barcelona'nın maçlarını oynadığı stadın adı Spotify Camp Nou olarak değiştirildi. Anlaşmanın mali şartları henüz açıklanmazken, Spotify 2022-2023 sezonundan itibaren hem erkek hem de kadın futbol takımlarının formalarında da yer alacak.

Barcelona

Barcelona Futbol Kulübü, Katalonya'nın özerk bölgesinde bulunan Barselona merkezli bir İspanyol futbol kulübüdür. Joan Gamper, 1899'da takımı kuran İsviçreli, İngiliz ve İspanyol bir gruba liderlik etmiştir. "Més que un club", bölgeyi temsil eden Katalan kulübünün sloganıdır (bir kulüpten daha fazlası demektir). Ayrıca Barça marşı Cant del Barça'yı Josep Maria Espinàs kaleme almıştır. Barcelona, ​​La Liga'dan hiç düşmemiş üç kulüpten biri ve Real Madrid ile birlikte İspanyol futbolunun en başarılı temsilcileri arasında yer alır. Kulüp, 1928'de İspanyol Profesyonel Futbol Ligi olan La Liga'nın on kurucu üyesinden biriydi ve bu ligi ilk kez 1929'da kazandı. Barcelona’nın müzesinde, 26 La Liga şampiyonluğu, 30 İspanya Kupası, 13 Supercopa de Espana, 3 Eva Duarte Kupası ve 2 Lig Kupası şampiyonluğu var. Avrupa'nın en başarılı kulüplerinden biri olan Barça, 12'si Avrupa kupalarında olmak üzere 20 uluslararası kupa kazandı. Müzede 5 Şampiyonlar Ligi, 4 Kupa Galipleri Kupası, 3 Fuar Şehirleri Kupası (bugünkü ismiyle Avrupa Ligi), beş UEFA Süper Kupası ve üç Dünya Kulüpler Kupası bulunuyor. Ayrıca Barcelona 1955 yılından beri her yıl Avrupa arenasında mücadele etmektedir.

Keşfet