Asgari Ücretliler TOGG Aracı Nasıl Alabilir?

Uluslararası fuarlarda boy gösteren TOGG otomotiv sektörü kadar ülkemizin ekonomisini de yakından ilgilendirirken seri üretime geçim için geri sayım sürüyor. Herkesin ulaşabileceği otomobil olması açısından çalışmaların yürütülmesine rağmen Türkiye’nin ilk yerli milli otomobili olacak aracı Asgari ücretliler de alabilecekler mi bir diğer merak konusu oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Asgari Ücretliler TOGG Aracı Nasıl Alabilir?

Türkiye’nin seri üretime geçeceği ilk yerli ve milli araç olarak TOGG için geri sayım başladı. Yapılan çalışmalar aracın önümüzdeki yıl içerisinde seri üretime geçirilmesi yönünde.

Atılan adımlar ve çalışmalar ile projeler hakkında bazı bilgiler TOGG CEO’su tarafından verilirken elektrikli olarak sunulacak aracın içten yanmalı motora sahip SUV modelleriyle rekabet edebilir seviyede olması planlanıyor.

Aracı üretimi kadar satış fiyatları hakkında da merak edilen hususlar bulunuyor. Yapılan açıklamalar doğru çıkması halinde belirtilen bazı rakamlar şimdiden telaffuz edilmeye başlandı.

Türkiye’de güncel olarak satılan SUV araçların fiyatları 600 bin lira seviyelerinden başlıyor. Bir çoğu milyon liranın üzerine çıkmış durumda. Son olarak yeni Kia Sportage 850 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldı.

Standart SUV fiyatlarının 800 bin lira civarlarına satılıyor olması Elektrikli motor ile sunulan yüksek donanımlı TOGG araçların fiyatlarının da bu civarlarda olması beklentiler arasında bulunuyor.

Günümüzde en düşük maaş ile gelire sahip olduğu belirtilen Asgari Ücretli çalışanların da bu otomobili alıp alamayacağı merak konularından birisi oluyor.

Elde edilen gelir ile asgari ücretli vatandaşların krediler ve vadeleriyle ilgili yeni bir planlama yapılmaması halinde alması neredeyse imkansız hale geldi diyebiliriz.

TOGG aracın satışı ve pazarlanması ile ilgili olarak bazı planlama çalışmalarının şimdiden yapılmaya başlandığını biliyoruz. SUV aracından farklı olarak piyasaya sürülmesi beklenen farklı TOGG modellerinin fiyatları ile kampanyalı satışları sonrasında alımlar çok daha rahat olabilir.

Konut alımında kulanılan Mortgage kredileri gibi 120 ay ve daha uzun vadeli taşıt kredisi tahsislerinde Asgari Ücretli vatandaşlar da bu aracı kolaylıkla satın alabilecek duruma gelebilir.

TOGG marka aracın seri üretim öncesi planlama ve lojistik çalışmaları ile aracın test sürüşleri halen devam eden hususlar. Henüz net bir bilgi olmamasına rağmen zaman içerisinde satış fiyatı ve diğer hususlar netlik kazanacak.

Keşfet