Aracınızı Elektrikli Araca Çevirme Fırsatı! Lpg’den Daha Ucuz Ve Daha Kolay! İşte Tüm Merak Ettikleriniz!

Mevcut arabanız artık elektrikli bir araca dönüştürülebilir. Üstelik bu işlem LPG kullanımına göre hem daha ucuz hem de daha kolay. Son dönemde akaryakıt fiyatlarındaki artışın ardından benzinli araç kullananlar başta olmak üzere birçok kişi araçlarını LPG'ye çevirmeye başladı. Ancak LPG'nin maliyeti beklenmeyen bir şekilde arttıkça tüketiciler başka bir seçenek aramaya başladı. Konuyla ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Aracınızı Elektrikli Araca Çevirme Fırsatı! Lpg’den Daha Ucuz Ve Daha Kolay! İşte Tüm Merak Ettikleriniz!

Elektrikli bir araç satın almak istiyorsanız bu artık gerekli değildir. Mevcut aracınızı elektrikli bir araca dönüştürme işlemi artık nispeten basit. Ancak otomobilinizi elektrikli araca dönüştürmek istiyorsanız bilmeniz gerekenler neler ve ne yapmanız gerekiyor?

LPG’Lİ ARACINIZI ELEKTRİKLİ ARACA ÇEVİREBİLİRSİNİZ

Elektrikli araçlar otomobil endüstrisini ele geçirmeye başlıyor. Normal araç pazarının uçuk bir hal aldığı olduğu sektörde ise elektrikli araç satın almak çok daha zor. Bu durumda bazı kolaylıklar sağlanabilir. LPG'li araçları elektrikli araçlara çevirebilme özelliği de bunlardan biri. Elinizde olan normal bir aracın motorunu söküp yerine pil sistemi koyarak aracınızı elektrikli araca dönüştürebilirsiniz. Bu, şu anda tüm dünyada kullanılan bir tekniktir. Ülkemizde henüz yasal olmasa da diğer ülkelerde kullanılmaktadır.

ELEKTRİKLİ ARAÇLARIN BİR SÜRÜ AVANTAJI VAR

Antalya'da bir firma pil sistemi kurarak normal araçları elektrikli araçlara kolay ve hızlı bir şekilde çevirebiliyor. Elektrikli araca geçmenin başka avantajları da var. Elektrik motoru, dizel motordan iki ila beş kat daha verimlidir. Öyle ki %90'ın üzerinde verim elde etmek mümkündür. Verimlilik daha yüksek olduğunda daha az enerji tüketilir. Enerji kullanımını azaltmak, maliyetleri düşürür ve kirliliği azaltır. Elektrikli araçlar, daha iyi bir sürüş ortamının yanı sıra daha temiz hava ve daha sessiz bir sürüş sağlar. Elektrik çeşitli şekillerde üretilebilir. Bu, petrol üreten ülkelerden bağımsızlık, artan arz güvenliği, daha istikrarlı fiyatlar, temiz ve yeşil yenilenebilir enerji kaynakları beklentisi anlamına geliyor. Ayrıca yağ değişimi, yakıt filtresi ve buji değişimi gibi sorunlardan da kaçınırsınız.

Keşfet