Araç almayı düşünenlere büyük müjde! 85 bin lira altına otomobil fırsatı

Araç almak isteyenlere büyük müjde var. O modellerin tamamı 85 bin liraya kadar geriledi. 2. El araç piyasasında hiç beklenmedik indirimler var.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Araç almayı düşünenlere büyük müjde! 85 bin lira altına otomobil fırsatı

Ülkemizi araç fiyatları ne yazık ki dolar kuruna orantılı şekilde artış göstermeye devam ediyor. Araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar da araştırmalarına devam ediyor. Bütçesi kısıtlı olanlar ise daha eski ve daha düşük model araçlara bakmaya devam ediyor.

Haberimiz de 85 bin TL bandındaki birçok fırsatı değerlendirdik. Otomobil fiyatlarının yüksek olması ne yazık ki araç sahibi olma hayali kuranları üzmeye devam ediyor. 100 bin liranın altındaki araçlar ile alakalı tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

ikinci-el-otomobil-e1526554548672.jpg

Araç fiyatları ile alakalı fiyat artışlarının birçok nedeni var. Geneline baktığımız zaman ise doların bir ara 18 lira üstüne çıkması ve her daim yüksek miktarlarda seyretmesi, bunun yanı sıra pandemi ve çip problemi de otomobil fiyatlarının artmasına neden olabiliyor. Günümüzde halihazırda sıfır bir araç alabilmek için en az 360 bin lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Bu fiyatlara bile maksimum Egea model bir araç alabiliyorsunuz. Özellikle tercihiniz orta segment bir otomobil olacak ise en az 500 bin lirayı gözden çıkarmak gerek.

İkinci el araç sahibi olmak isteyen vatandaşlara ciddi bir şekilde söylemekte yarar var. 85 bin lira vererek problem çıkarmadan bineceğiniz araç sayısı çok fazla yok. Bu nedenle çok dikkatli olmak gerekiyor. Günümüzde ikinci el otomobil satışlarında yaşanan durgunluk araç fiyatlarının düşmesine neden olsa da halen daha istenen seviyelere gelemedi. Ortalama olarak geçen ay 130 bin lira badında olan araçlar 85-90 bin liraya kadar satılıyor. Satışlar çakıldığı içinde araç satmak ister hem galeri hem de bireysel satıcılar da indirim yapmak durumunda kalıyor.

2.elde satışlar kesildi

Hem otomobil fiyatları hem de taşıt kredilerinde faiz oranlarının ciddi oranda yükselmesi nedeniyle araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar bu isteklerini ileri bir tarihe atıyor. Araç fiyatlarında düşüşler aslında bu ay değil, Ocak ayından itibaren başlamıştı. Özellikle Şubat ayında neredeyse satışlar durma noktasına gelmişti talebini az olması da fiyatların düşmesine neden oluyor.

Keşfet