Apple iCar Hayatımıza Ne Zaman Girecek! Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Oyuncu Geliyor!

Apple tarafından alınan son dönemde ki patentler ile firmanın yakın gelecekte araba üretmeye başlayacağı artık kesinleşti. Aracın ne zaman yollara çıkacağı, nasıl bir tasarıma sahip olacağı ve özellikleri hakkında herhangi bir netleşmiş durum bulunmuyor. Mobil dünyasında çok önemli adımlar atan ve bir anda dünyanın en güçlü şirketlerinden birisi olan ABD merkezli Apple firmasının gelecekte araçlar konusunda da aynı duruma gelmek istediği biliniyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Apple iCar Hayatımıza Ne Zaman Girecek! Elektrikli Araç Pazarında Yeni Bir Oyuncu Geliyor!

Apple tam olarak bu konuda kesin adımlar atmamış olsa da şirketin teknoloji tedarikçileri olarak bilinen Foxconn şirketinin ve Luxshare şirketinin elektrikli otomobil pazarında çok önemli adımlar atması firma açısından beklenenden daha hızlı bir şekilde piyasaya girileceği anlamını taşıyor.

Apple Tedarikçileri Elektrikli Otomobil Pazarına Giriyor!

Dünya üzerinde fosil yakıtlara olan ilgi gelecek 10 yıl içerisinde ciddi bir şekilde azalacak. Tayvan merkezli Foxconn, Apple tarafından İPhone marka telefonların montajı ile görevlendiriliyor. Firma yakın geçmişte gelecekte Kuzey Amerika’da otomobil piyasasına gireceğini açıkladı. Bu onayların çok önceden alındığını ancak pandemi sebebiyle üretim noktası belirlemekte sorun yaşadıklarını aktardı. ABD veya Meksika’yı merkez olarak üretim yapacak firmanın ilk elektrikli araçları bu yıl veya gelecek yıllarda yollarda olabilmesi tahmin ediliyor.

Apple’ın bir diğer tedarikçisi olan Çin merkezli Luxshare şirketinin yakında elektrikli otomobil üretmek için Chery Group ile anlaşma yaptığı biliniyor. Çin pazarına girecek olan şirketin, uzun vadede Apple Car için önemli bir iş ortağı olabileceği de düşünülüyor.

Apple aracını hazırlamaya devam ediyor. Hali hazırda herhangi bir prototip veya özel bir araç bulunmuyor. Seri üretime aracın hazır hale gelmesi için en erken tarih olarak 2025 yılı tahmin ediliyor. Elektrikli araç üretiminde Apple’ın masaya oturduğu firmalar arasında Hyundai ve Magna firmalarının olduğu konuşuluyor.

Apple, akıllı telefon pazarında olduğu gibi elektrikli araba pazarında da ciddi bir güç patlaması yapabilir mi bunu zaman gösterecek. Şu ana kadar yaptıkları her adım gündem olan ve teknolojinin yönünü belirleyen şirketin elektrikli modeli bekleniyor.

Keşfet