2022 Volkswagen T-Roc Türkiye'de Tanıtıldı! Yenilenen Tasarım ve Fiyatına Çok Şaşıracaksınız!

Volkswagen markası o kadar yenilikçi çalışıyor ki özellikle SUV konusunda çok ilgi çekici dokunuşlara sahip.

Yayınlanma:
Güncelleme:
2022 Volkswagen T-Roc Türkiye'de Tanıtıldı! Yenilenen Tasarım ve Fiyatına Çok Şaşıracaksınız!

Volkswagen markası o kadar yenilikçi çalışıyor ki özellikle SUV konusunda çok ilgi çekici dokunuşlara sahip. Bu sezonun belki de en çok ilgi çeken araçlarından olan T-Roc, ülkemizde aktif olarak varlığını göstermeye devam ediyor. Peki ama nasıl çalışıyor? Hem kendi içinde tek motor ve 3 donanım paketi ile satışa sunuluyor hem de ülkemizdeki SUV tutkunlarının gerçekten beğenebileceği özel bir yapıya sahip. Peki bu aracın fiyatı, model seçenekleri ve detaylı özellikleri nedir? Gelin yakından göz atalım.

Volkswagen, ülkemizde oldukça fazla suv satıyor. En çok satışa sunulan modeli ise T-Roc oluyor. Bu konuda yaptığı duyuru ile birlikte makyajlı kasayı ülkemize getirdi ve herkese bir fırsat sunmaya çalıştı. Peki ama bu aracı severlerin favorisi nedir? Küçük SUV severler için adeta biçilmiş kaftan olan T roc ne kadar yakıyor ve kaç beygir gücüne sahip?

Aracın en çok ilgi çeken özelliği şüphesiz ki yenilenen tasarımı oluyor. Bu tasarım seçenekleri sayesinde güçlü beklentilerini ve hızlı yeniliklerini kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Hem kendi içinde deneysel bir çalışma sunuyor hem de 3 farklı donanım paketi ile satışa sunuluyor. Kompakt bir SUV olarak satışa sunulan araç, beklentileri tam anlamıyla karşılayacak gibi görünüyor. Hem fiyatıyla hem de yenilenen özellikleriyle gerçekten ilgi çekiyor diyebiliriz. Güncel olarak hepsini yakından takip etmek gerekiyor. Detaylara da aynı şekilde göz atabiliriz.

İşte karşınızda makyajlı olarak satışa sunulan T-Roc!

2.jpg

Araçla ilgili olarak ilk baktığımız yer iç kısmı olmakta. Hem hayalet yapıdaki iç gösterge ekranının güzelliği hem de minimal dizayn yapısıyla ince bir işçilik olduğu çok belli. Gösterge ekranı herkesi büyüleyecek bir yapıya sahip olduğu için de orta konsolda büyüyen bir stil bulunduğunu söylemeden edemiyoruz. Aracın 8 inçten başlayan ve 10.5 inçe kadar giden bir multimedya ekranı bulunuyor.

Vites topuzu ise kendi üzerinde farklı detayları barındırıyor. Dijital klima ya da dokunmatik klima oldukça ilgi çekici bir unsur diyebiliriz ayrıca. Otomobil severlerin de hasret kaldığı vites sistemi, bu SUV versiyonu için olmazsa olmaz özelliklerden birisi.

Volkswagen T-Roc ismiyle karşımıza çıkan aracın SUV olması sebebiyle motor özelliklerine de beklenti çok yüksek. İlk baktığımızda 1.5 litre motor hacmi ile karşımıza çıkıyor. TSI motoru ile oldukça ilgi çeken araç 150 beygirlik bir torka sahip. 7 ileri otomatik şanzıman seçeneği ile DSG yapısını en iyi şekilde sunuyor. Bu sayede çok daha seri bir kalkış ve hız ünitesi desteği sağlıyor. Araçta özellik olarak park asistanı, APP connect özellikleri ve ön ile arka kısımlarda bulunan usb girişleri ile standart özelliklerden bahsedebiliriz. Buna ek olarak araçta viraj aydınlatmaları, tavan rayları ve sis farları gibi ek olarak da ısıtmalı koltuk gibi özellikler de bulunuyor. Ayrıca geri görüş kamerası da oldukça önemli özellikler olarak karşımıza çıkıyor.

Hem kontrol mekanizması ile hem de inceleme yapısıyla pek çok kişi için önemli bir araç desteği sunan Volkswagen, T-roc için farklı fiyat seçenekleri sunuyor.

Fiyatlar ise şu şekilde:

3.jpg

  • 1.5 TSI 150 PS DSG - Life Paket: 644,400 TL
  • 1.5 TSI 150 PS DSG - Style Paket: 706,700 TL
  • 1.5 TSI 150 PS DSG - R-Line Paket: 773,000 TL

Bir marka için SUV üretmek aslında teoride kolay gibi görünse de pratikte zor. Bu konuda Volkswagen kendine has çizgilerini çok iyi yansıtan bir marka. SUV sevdasındaki en önemli mesele genellikle büyüklük değil ama irtifa ve tarz oluyor.

Yerden yüksek bir aracın çok daha güçlü sunumu sayesinde insanların ilgisini en ince ayrıntısına kadar çekmesi de herkesin beklentisi arasında yer alıyor. T-roc fiyatı Volkswagen için sürekli değişse de ülkemizdeki araç vergilerine bakarsanız oldukça dengeli duruyor. Boyut meselesi oldukça değişken iken SUV araçların içerisinde yer alan özellikler biraz daha farklı ilerliyor. Boyut meselesinin bu denli karışık olduğu günümüzde, kompakt SUV sayılan bir modelle karşınıza çıkıyor marka.

Kompakt bir SUV olarak tanıtılan Volskwagen T-roc, özellikle kendi dünyasında büyük bir yere sahip gibi görünüyor. Teknolojisiyle araçların iletişimini daha da optimal seviyelere çeken marka, kendine has dokunuşlarla da ilerlemeye devam edecek. MQB olarak da ön plana çıkan bu araç, SUV modeline oranla biraz daha pratik ve compact kalıyor. Tam bir şehir içi arabası olarak da ön plana çıkıyor doğrusu. Tiguan üçlemesinin en küçük üyesi gibi görünen bu araç için söyleyecek çok fazla şey var.

Araç dünyasında kendine has bir yapıda rekabete giren marka, Audi başta olmak üzere Seat ve Skoda ile yoğun bir rekabet içerisinde ilerliyor. T-Roc sınıfının rakipleri de aktif olarak piyasada yerini alıyorlar. Örneğin Seat Ateca, Skoda Karoq, BMW 1 serisi ve Nissan Qashqai gibi araçlar VW ile kıyaslanacak türden. En azından segment olarak aynı yapıya sahipler. Bu yüzden de özellikle tasarım konusunda çok iddialı bir araç diyebiliriz T-Roc için. Tasarımın şıklığı ve sadeliği sayesinde herkes kendinden bir parça bırakıyor bu araç için. Yeni nesle ince bir uyum sağlayan araç, yapısından tutun da tasarımına ve çizimlerine kadar kalite kokuyor diyebiliriz.

Volkswagen T-Roc dış tasarımı ilgileri üzerine çekiyor

4.jpg

Keskin hatlarıyla bolca yeni dokunuşa sahip olan marka, özellikle geometrik formuyla kendine has bir Polo yapısı sunuyor. Polo’nun gençliği de diyebiliriz adeta. Çünkü araç bir şekilde Polo stili ile harmanlanmış. Araç özünde yüksek bir VW Golf yapısına sahip.

SUV ve Golf modelinin bir araya gelerek önemli bir yenilik oluşturması gerçekten de etkili görünüyor. Şehrin genç dokunuşu olarak karşımıza çıkan bu model, gerçekten güzel ve zarif yapısıyla hepimizi mutlu edecek türden. Yerden yüksek bir yapıya sahip olan araç gerek tavan rayı olsun gerek krom çerçeve destekleri olsun gerek ise 4 farklı tavan rengi seçeneği ile satışa sunulsun, kesinlikle herkesi büyülemeye hazır gibi görünüyor.

Aracın cam yüzeylerinin eğilimi, biraz daha ergonomik bir aerodinamik yaratıyor. C sütununa dikkatli bakarsanız VW T-Roc ile Audi Q2 arasındaki benzerlikler ve bağlar gayet net anlaşılıyor. Audi ile adeta mesajlaşan bu araç, kendine has çizgileriyle büyük bir yolda ilerliyor diyebiliriz.

5.jpg

Toyota C-HR ile de rekabete giren model, VW açasından oldukça estetik bir selamla uğurlanıyor. Zira T-Roc marka için maksimum oyuncaklı bir SUV olarak sunuluyor adeta. BU yüzden de Tiguan’a doğrudan benzeyen tek yeri belki de farı oluyor. Arka farları ve bol köşeli yüzey kısımları araçlar için adeta abi kardeş detaylarını bir araya getiriyor.

Bu unsurlarla genel olarak baktığımız zaman Volkswagen için söyleyecek çok güzel sözlerin olduğunu düşünebilirsiniz. Sizin bu araçlarla ilgili yorumlarınız ve düşünceleriniz nedir peki? Geneli itibariyle herkesin isteklerine cevap verebilecek olan Volkswagen için kendine has bir tarzda yenilik yaratmak ne kadar mümkün? Bu konudaki düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

Keşfet