2022 Şubat Ayında Aşağı Yönlü Otomobil Fiyatları Dikkat Çekiyor! 25 bin TL’nin Üzerinde İndirimler

2022 yılından itibaren araba satışlarında gözle görülür bir yavaşlama yaşandı. Bunun en büyük sebebi araç fiyatlarının son 1 yıl içerisinde 2 veya 3 katına çıkması oldu. Ayrıca sıfır araç satışlarının istenilen seviyede olması da ikinci ele yüklenmeyi arttırdı ve fiyatların bu kadar yükselmesine neden oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
2022 Şubat Ayında Aşağı Yönlü Otomobil Fiyatları Dikkat Çekiyor! 25 bin TL’nin Üzerinde İndirimler

Ancak yeni yılda araç satmak isteyen firmalar fiyat arttırmadan vazgeçerek indirime gitmeye ve çeşitli kampanyalar düzenlemeye başladı. 25 bin TL indirime ulaşan bu indirimler arasında Daica, Renault, Fiat, Kia, Ford ve Toyota gibi firmalar da yer alıyor.

25 bin TL ve Üzerinde İndirim Alan Modeller

Sizde sıfır araç almak istiyorsanız yapmanız gereken doğru kampanyayı tercih etmek olacaktır. Bunun için birçok firmanın sunmuş olduğu tercihlere bakmanız yeterli olacaktır.

Renault Captur 2021 versiyonu hala satışta bulunuyor. Firma bu stokları azaltmak için 25 bin TL indirim ile insanların araçları 28 Şubat 2022 tarihine kadar alma şansı sunuyor.

Renault Zor arabası için de benzer bir kampanya yürütüyor. 2021 model araçlarını 28 Şubat’a kadar devam edecek kampana ile 50 bin TL indirim ile satışta bulunduruyor. Sizde firma ile irtibata geçerek bu araçlardan bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Ford firması da Kuga, Fiasta ve Focus modellerini kapsayan geniş bir kampanya ile satış rakamlarını arttırmak istiyor. 100 bin TL kredi, 12 ay vade %0,91 kredi imkanıyla bu araçların satışı sağlanıyor. Sıfır araç almak için az bir açığınız varsa bu kampanyayı değerlendirmek mantıklı bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor.

Firmalar bir türlü istedikleri satış rakamlarını ulaşamadıkları geçen yıldan ellerinde gelen stokları eritmek için bu tür kampanyalar düzenliyor ve gelecek aylarda daha fazla bu kampanyaları duyacak gibiyiz. Çünkü yapılacak vergi indirimi ile birlikte, Eylül ayı geldiğinde çip krizinin de sonlanması hem sıfır araç fiyatlarını hem de ikinci el fiyatlarında ciddi düşüşlerin olmasına neden olacak gibi duruyor diyebiliriz.

Keşfet