2022 NBA All Star Maçı Harika Anlara Sahne Oldu! MVP 16 Üçlükle Curry Oldu!

2021-2022 NBA sezonu içerisinde Clevaland şehrinde düzenlenen NBA All Star organizasyonu all star maçının oynanmasıyla birlikte son buldu. Birkaç yıldır farklı bir format ile düzenlenen organizasyon geçmiş döneme göre daha yakından bu sık takip ediliyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
2022 NBA All Star Maçı Harika Anlara Sahne Oldu! MVP 16 Üçlükle Curry Oldu!

İlk üç çeyrek oynandıktan sonra alınan sonuçlara bakılarak, son çeyrekte hedef olarak 24 sayı ekleniyor. Bu sayıya en hızlı şekilde ulaşan takım maçı kazanmış oldu. Team LeBron ve Team Durant isimli iki takımın mücadele ettiği maçın bu son çeyreği çok çekişmeli geçti.

İlk üç çeyrek sonunda LeBron’un Takımı toplam 138 sayı atarken, Team Durant’in Takımı 139 sayı atma başarısını gösterdi. 163 sayısı hedef olarak belirlendi. Lebron’un Takımı bu sayıya en hızlı ulaşan ekip oldu ve karşılaşmayı 163-160 yenerek 2022 NBA All Star maçının kazananı oldu.

Stephen Curry Rekor Kırarak MVP Oldu

Karşılaşmanın ilk üç çeyreğe çok eğlenceli anlara sahne oldu. Ancak en ilgi çeken isim Stephen Curry oldu. Deneyimli yıldız oyuncu üçlük şov yaptığı maçta 50 sayı atma başarısı gösterdi. Bu 50 sayının, 48’i 16 üçlükle geldi. Bu başarı ile maçın sonunda NBA ALL Star töreninin MVP ödülüne de sahip oldular.

Yannis 30, son topu sayıya çevirerek maçı kazanan LeBron James 24 sayıyla mücadele etti. Durant’in takımında Embiid 36 sayı, Devin Booker 20 sayı atma başarısı gösterdi. Ancak bu performanslar maçı kazanmak için yeterli olmadı.

Maç öncesi şovları ile zorlu bir sezonun ikinci yarısına girilmeden takımlara ve oyunculara bir nefes alma şansı veren bu organizasyon sonrasında play-off yarışı kızışmaya devam edecek diyebiliriz. NBA iki yıldır kullandığı play-in sistemi sayesinde artık daha çok takım organizasyon içerisinde kalıcı olma ve mücadele etmeye odaklanıyorlar.

Bu sebeple sezonun sonlarına doğru salan takımlar yerine daha yüksek bir mücadele göstererek kendini play-off’a atmak isteyen takım sayısı da bu şekilde artmış oluyor.

Keşfet