2022 Model Honda HR-V, 3. Nesli ile SUV Pazarını Kökünden Değiştirmeye Geliyor: Fiyat Listesini Gören Kullanıcılar Şok Oldu!

Üçüncü nesil Honda HR-V, 2022 yılında ülkemizde satışa sunuldu. SUV segmentinin öncüsü olan HR-V, üstün hibrit teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV pazarı genişlemeye devam ediyor. 2021 yılında koronavirüs ve çip kıtlığı nedeniyle teslim edilemeyen modeller satılmaya başlandı. Tüm merak ettiğiniz detayları en ince ayrıntısı ile haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
2022 Model Honda HR-V, 3. Nesli ile SUV Pazarını Kökünden Değiştirmeye Geliyor: Fiyat Listesini Gören Kullanıcılar Şok Oldu!

Ocak ayında satışa çıkan tamamen elektrikli Volvo XC40 Recharge, Nissan Qashqai Yeni Kia Sportage, Fiat Egea'nın en yeni modeli Cross Wagon, Volkswagen T-Cross ve Taigo getirildi. Durum böyleyken, kullanıcılar yeni modellerin Türkiye pazarına daha hızlı gireceği yönündeki inançlarını tazeledi.

Honda HR-V özellikleri

Türkiye'de ilk akla gelen SUV araçlarından biri olan Honda HR-V, yeni kasası ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar, 5 Mart'ta satışa çıkacak olan yeni Honda HR-V'nin yeniden tasarlanan tasarımı ve yenilikçi teknolojisiyle sunduğu özellikleri fazlasıyla merak ediyor. Kendine özgü formu ve güçlü kişiliği ile yeni Honda HR-V oldukça dikkat çekiyor. Önceki neslin köşeli formunun aksine, Honda HR-V çok daha heyecan verici bir tasarımla yola çıkmaya hazır gibi görünüyor. Bir SUV'nin sağlam ve güçlü duruşunu bir coupe'nin sportifliği ve enerjisiyle harmanlayan otomobil, sürücü ve yolculara sunduğu yaşam alanıyla sınıfının lideri konumunda.

2021-honda-hrv-ne-zaman-geliyor-1-1.jpg

HR-V üç ayrı sürüş modu ile geliyor

Yeni SUV, gelişmiş bir hibrit teknolojisi olan bir e:HEV hibrit sistemi içeriyor. İki kompakt ve güçlü elektrik motoru, kaputun altındaki 1,5 litrelik i-VTEC benzinli motora güç sağlıyor. Benzinli motor kendi başına 131 PS ve 253 Nm tork üretecek. Honda, hibrit araç yelpazesini genişletmeye devam eden 'Elektrikli Vizyon Stratejisi'nin bir parçası olarak HR-V'de üç ayrı sürüş modu kullanıyor. Bunlar, Spor, Normal ve Eco. HR-V ayrıca daha güçlü rejeneratif frenlemeye izin veren bir 'B' moduna sahip. Donanım paketinde yer alan 18 cm’lik ekran, okunaklı yapısı sayesinde sürüşü kolaylaştırırken, donanım paketine göre farklılık gösteren 23 cm’lik dokunmatik ekran dikkat çekiyor.

2021-honda-hr-v-15-1.jpeg

2022 Honda HR-V fiyat listesi

Yeni HR-V Advance, Satış fiyatı: 650.000 TL

Yeni HR-V Style, Satış fiyatı: 685.000 TL

Keşfet