Ziraat Bankası Hesabı Olanlara Acil Duyuru Yapıldı! Hemen Kimliğiniz ile Başvurmanız Gerekiyor! Zaman Sınırlı Geç Kalmayın!

Devlet bankalarından olan Ziraat Bankası müşterilerine önemli bir duyuru yaptı. Ziraat Bankası'nda hesabı olan müşterilerin bankadan yapılan açıklamaya göre en geç 15 Haziran 2022 tarihine kadar listede isimleri görünüyorsa en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurmaları gerekmektedir. Detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ziraat Bankası Hesabı Olanlara Acil Duyuru Yapıldı! Hemen Kimliğiniz ile Başvurmanız Gerekiyor! Zaman Sınırlı Geç Kalmayın!

Son tarih verildi

Bankalar, kullanımda olmayan ancak içinde para bulunan müşteri hesaplarıyla ilgili bilgi verici duyurular yapmaya devam ediyor. Sonuç olarak, Ziraat Bankası'nın son duyurusunda görüldüğü üzere, on yıl içinde işlem görmeyen hesapların en az 15 Haziran 2022 tarihine kadar T.C. kimlik kartı ile hesapların bulunduğu şubelere gidilerek işlem yapılması gerekmektedir.

ec58757erlrtjpe8bemheqnxjxzjna.jpg

Ziraat Bankası yazılı bir açıklama yayınladı

2022 yılında zamanaşımına uğrayacak yatırım hesapları

22.04.2021 tarih ve 31462 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 7316 sayılı Kanun’un 12’nci maddesi gereğince Yatırım faaliyetleri ve hizmetlerinden kaynaklanan her türlü alacak ve emanet, hesap sahibinin yapmış olduğu son işlem veya herhangi bir şekilde vermiş olduğu yazılı talimat tarihinden başlanarak on yıl içinde tahsil ve talep edilmemesi sonucunda YTM’ye devredilir. Zamanaşımına tabi yatırım hesapları listesinde bilgileri yer alan müşterilerimizin YTM'ye devir tarihinden önce şubelerimizden birine başvurmaları gerekmektedir..

ziraat24-abxe-cover.jpg

2022 yılında zamanaşımına uğrayacak emanetler ve mevduat hesapları

Bankalardaki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklarından hak sahibinin talebi, işlemi ve herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlanarak on yıl içinde 5411.Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesine göre zamanaşımına uğrarlar. 01.11.2006 tarih ve 26333 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Mevduat ve Katılım Fonunun Kabulüne, Çekilmesine ve Zamanaşımına Uğrayan Mevduat, Katılım Fonu, Emanet ve Alacaklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 8. maddesi gereğince bankaların, zamanaşımına uğrayan mevduat, alacak ve emanetlerin listesini Şubat ayının başından itibaren kendi internet sitelerinde dört ay süreyle ilan etmesi gerekmektedir. Bilgileri zamanaşımına uğrayan hesaplar listesinde yer alan müşterilerimizin hesaplarının bulunduğu şubeye başvurmamaları halinde, zaman aşımına uğramış mevduat, emanet, hak ve alacakları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilecektir.

Keşfet