Tesla’da Yeni Bir Güvenlik Skandalı!

Tesla’da güvenlik skandalı bitmek bilmiyor. Kanada’da marka kullanıcıları araçla ilgili yeni bir açığı daha ortaya çıkarmış oldu. Tesla’da yeni bir sorun daha..

Yayınlanma:
Güncelleme:
Tesla’da Yeni Bir  Güvenlik Skandalı!

Tesla’daki güvenlik sorunları teknoloji pazarında sıkıntıların daha çok tetiklenmesine yol açıyor. Kullanıcılarda Tesla uygulamasıyla ilgili yeni bir gündem oluşturmaya neden olacak güvenlik açığı tespit edildi. Tesla kullanıcısının yaptığı bir hata sebebiyle başka bir aracın kilidi açılarak saatlerce kullanması, araç gündeminde de etki eden konulardan biri haline geldi. Tesla kullanıcısının güvenlik skandalı yeniden araç piyasasında konuşulan konular arasında yer alırken, önceki yaşanılan güvenlik skandalına bir başkası eklenmesine neden oldu.

Tesladan Açıklama Gelmedi!

Tesla, yaşanan olaylardan sonra suskunluğunu sürdürmeye devam ediyor. Üretici markla tarafından hala daha bir açıklama yapılmazken araç gündeminde yer alan bu konunun epeyce konuşulacak olduğu düşünülüyor. Tesla üretici marka tarafından kısa bir zaman içerisinde açıklama yapılması bekleniyor.

Tesla mobil uygulaması hangi işlevsel özellikleri ortaya koyuyor diye analiz etmeye başladığımız zaman aracın kilidinin açılması, çalıştırması, batarya takibi, klima kontrolü gibi pek çok işlevsel özellikleri barındırıyor. Ayrıca uygulamanın kullanılabilir olması için şoförün, araba ile anında eşlemesi gerekiyor. Yaşanan olaylarda Tesla ilgili bir açıklama yapılmaması, şu zamanlarda merakla açıklama yapılacak mı diye beklenmesine neden oluyor.

Tesla Gündemden Düşmüyor!

Tesla üretici marka, özel üretmiş olduğu modelleriyle piyasada olumlu şekilde konuşuluyordu. Fakat son dönemde markanın ürettiği modelleri ile ilgili olarak duyuruların yapılmasından sonra güvenlik açıklarının yaşanması da uzun zaman konuşulacak konulardan biri olmasına neden olacak gibi görünüyor. Çünkü bundan birkaç haftaya kadar araç üreticisi tarafından yeni bir güvenlik açık sorunları yaşanmıştı. Tekrardan böyle bir durumun araç gündeminde yeniden konuşuluyor olması da markanın itibarını olumsuz şekilde etki altına almaya neden olabilir.

Tesla’nın araçlarında yaşanan bazı güvenlik ve benzeri sorunlardan kaynaklı olarak aracın güncellemeye alınması kararlaştırılmıştı. Fakat yaşanan güncelleme sonrasında yeniden güvenlik ile ilgili bir skandal durumun daha yaşanması da sektörde damga vurmaya neden olan Tesla’dan açıklama gelmesi için beklenmesine neden oldu.

Keşfet