Yandex Kullananlar Bu Özellikleri Duyunca Şok Oldu! İşte Yandex'in Bilinmeyen O Özellikleri!

Yandex Tarayıcı, çok sayıda kullanışlı özelliği gizleyen tarayıcılardan biri olarak fazlasıyla dikkat çekiyor. Fakat her kullanıcı özelliklerin hepsini bilmiyor…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Yandex Kullananlar Bu Özellikleri Duyunca Şok Oldu! İşte Yandex'in Bilinmeyen O Özellikleri!

Chrome’dan üstün

Tarayıcının Chromium motorunu kullanması, performans açısından Google Chrome'dan üstün olduğunu zaten gösteriyor. Yandex, Opera ve Chrome'un parçalarını birleştirerek benzersiz bir çevrimiçi tarayıcı tasarladı. Diğer popüler web tarayıcılarında bulunmayan özelliklere sahip. Opera ve Chrome arasında bir yerde gibi görünen Yandex Browser, oldukça iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip. Küçük değişikliklerle Yandex'in adres çubuğu Chrome'unkiyle çok benzer. Yandex, adres çubuğunda yalnızca sitenin URL'sini değil, aynı zamanda URL'nin sağındaki boş alanda sitenin başlığını da görüntüler. Özellikle tarayıcı sekmeleri başlığın tamamını görüntüleyemeyecek kadar ince olduğunda, bu gerçekten harika bir fikir. Diğer bir ayrım da, adres çubuğuna her tıkladığınızda, daha önce açıklanan "Yeni sekme” ekranına yönlendirilirsiniz. Sonuç olarak, "Yeni sekme" butonuna tıklamak ve adres çubuğuna tıklamak hemen hemen aynı sonuçlara sahiptir.

Güvenlik, çeviri ve diğer özellikler

Yandex, Kaspersky Labs özellikleri sayesinde bilgisayarınızda herhangi bir güvenlik yazılımı kurulu olmasa bile indirdiğiniz dosyaları otomatik olarak inceler. Bu yerel bir prosedür olduğundan, indirdiğiniz dosya bir sunucuya aktarılmayacaktır. Yandex'in çeviri işlevi, yabancı dildeki bir web sitesini ziyaret ettiğinizde devreye girer ve sayfayı Türkçe'ye çevirmek isteyip istemediğiniz sorulur. Türkçe çevirinin kusursuz olduğunu iddia etmek zor ama kesinlikle kullanılabilir bir detay. Yandex, bir web sayfasındaki herhangi bir yabancı kelimeyi (veya cümleyi) seçebileceğiniz ve Türkçe çevirisini anında görüntüleyebileceğiniz harika bir fonksiyona sahiptir. Bu özelliği kullanmak için kelimeyi seçmeniz ve beliren küçük ok düğmesine tıklamak yeterli olacaktır.

seo99.jpg

Performansı nasıl?

Performans, web tarayıcılarının en önemli yönlerinden biridir. Kullanıcılar Yandex Browser'ı kullanırken gözle görülür bir yavaşlama veya takılma fark etmediğini söylüyor. Web tarayıcısının kendi ekranları arasında hızla gezinilebilir. Tarayıcının Chrome'un kaynak kodunu temel alması, web sitelerini de hızlı bir şekilde açabileceğini gösteriyor. Gayet kaliteli teknolojiler kullanan Yandex, sayfa açma ve JavaScript performansı açısından gayet iyi durumda.

Keşfet