Xiaomi’nin Ürettiği Notebook S 12.4 Piyasada Yerini Aldı!

Xiaomi, önümüzdeki günlerde günlük kullanıma uygun ve düşük bütçeli Notebook S 12.4 modelini duyuracak. Hatta cihazın bazı özellikleri de belli oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Xiaomi’nin Ürettiği Notebook S 12.4 Piyasada Yerini Aldı!

Canalys'in verdiği raporlara göre yüzde 12’lik pazar payıyla herkes tarafından sevilmeye başlanan ve dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üretici şirketi Xiaomi, son süreçte bilgisayar piyasasındaki durgunluğunu geri plana attı ve aktifliğini arttırdı. Bu bilgiler kapsamında çok da uzak olmayan dönemlerde teknik ve yapıcı özellikleri göz önüne alındığında revaçta olan MacBook Pro ile rekabete geçen Mi NoteBook Pro X duyuruldu, ardından özellikleriyle sunuldu ve alıcılardan olumlu tepkiler almayı başardı ve büyük arz-talep oluştu.

src-600x338xiaomi-notebook-s-12-4-ortaya-cikti.jpg

Bununla birlikte Xiaomi, alıcıların son dönemde aradığı özelliklere uygun, günlük kullanılabilecek, ince, zarif duran ve hafif tasarımı ile dikkatleri üzerine toplayan bir dizüstü üzerinde çalışmalara başladı. Önümüzdeki süreçte Notebook S 12.4 modelini tamamı ile duyurmaya ve tanıtmaya hazır hale gelecek. Kısa süre önce cihazla ilgili yeni bilgiler ve özellikleri ayrıntılarıyla birlikte açığa çıktı.

Xiaomi Notebook S 12.4 Alıcılarının Dikkatine!

Notebook S 12.4, geçtiğimiz saatlerde Geekbench veri tabanında meydana geldi. Yapılan testlerde tek çekirdeklilerden 766 puan, çok çekirdeklilerden 2 bin 892 puan almayı başaran bu cihaz, Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 2 işlemcisinden güç alacak.

xiaomi-notebook-s-12-4-ortaya-cikti146203-2.jpgXiaomi Notebook S 12.4 Geekbench

7 nm mimarisi olan en fazla 3 GHz hız sınırına ulaşan sekiz çekirdekli işlemci bu sistem; yüksek ve güçlü performans gösteren ve düşük güç tasarrufuyla birlikte 5G ve Wi-Fi 6 desteğini de alıcılara sunmakta fakat önemli bir detayı atlamamamız gerekiyor. Kezâ yonga seti, 2020’de alıcıların kullanımına sunuldu. Aşağı yukarı iki yaşındaki bu işlemci sisteminin kullanılma ve talep edilme nedeni ise dizüstünün ucuz ve oldukça uygun fiyat odaklı olması söz konusu.

Bellek tarafından 8 GB RAM özelliği ile yakında kullanıma sunulacak olan Notebook S 12.4, kutudan Windows 11 Home işlemcisi ile çıkacak. İsminde de geçtiği gibi 12.4 inç büyüklüğünde olacak.

Keşfet