Xiaomi 12 Pro Açıklanacak Fiyatıyla Dudak Uçuklatacak!

Xiaomi 12 Pro yeni serisi ile ilk olarak Çin pazarında satılmaya başlandı. Yakın gelecekte Hindistan pazarına da gelecek akıllı telefonum, ülkemize de gelmesi çok uzun süre almayacak. Bu yeni seri firma tarafından üç farklı model ile sunuluyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Xiaomi 12 Pro Açıklanacak Fiyatıyla Dudak Uçuklatacak!

Xiaomi 12 Pro serisi Xiaomi 12X, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro adıyla piyasaya sürüldü. Bu cihazların içerisinde Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi yer alıyorken, aynı zamanda 50Mp (3X) kameraların olması dikkat çekiyor. Telefonun arkasında üçlü ve hepsinin de 50 MP olan kameralar bulunuyor.

Xiaomi 12 Pro’nun Piyasaya Sunulacak Fiyatı Merak Ediliyor?

Xiaomi yeni akıllı telefon serisini ilk olarak Çin pazarında duyurmuştu. Yakın gelecekte açıklanan çizelgeye göre bu akıllı telefon serisiyle Hindistan pazarına girmeye hazırlanıyor. Xiaomi 12 Pro tam olarak ne zaman bu pazarda piyasaya sunulacağı da açıklanmış oldu.

Ancak firmanın diğer iki telefonla ilgili olarak bir açıklaması bulunuyor. Xiaomi 12 Pro olarak bu pazarda yer almaya çalıştığı tahmin ediliyor. İlerleyen dönemde diğer iki telefonu da bu pazarda sunacaklarını açıklayabilir.

Xiaomi 12 Pro ilk olarak Nisan’ın başlarında pazarda yer almaya başlayacağı açıklandı. Ancak hala tam olarak belirli olmayan detaylar da bulunuyor. Ancak firmanın bu telefon serisi için belirlediği fiyatın, aynı seviyede olan diğer markalara ait telefonlar zorlu bir rekabete gireceğinin de düşünülmesine neden oluyor.

Xiaomi 12 Pro ilk olarak çıktığı Çin pazarında 5090 CNY ile satılıyor. Bunun tam karşılığıysa 800 dolar olarak biliniyor. Yakın gelecekte Samsung Galaxy S22 ile piyasaya girmeyi planlıyor. Bu firmanın modelinin de aynı fiyatlara yakın olacağı tahmin ediliyor.

İki firmanın bu seri ile karşı karşıya geleceği akıllı telefon pazarında yakından takip ediliyor. Ama bu aynı zamanda müşteriler için alternatif seçeneklerin artması anlamını da taşıyor. Bu iki modelinde ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı hakkında netleşmiş herhangi bir bilgi de bulunmuyor.

Keşfet