Windows 11 Copilot güncellemesi ile gelen 10 yeni özellik

Microsoft, 26 Eylül'den itibaren Windows 11 için ücretsiz bir güncelleme olarak Copilot özelliğini sunacağını duyurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Windows 11 Copilot güncellemesi ile gelen 10 yeni özellik

Copilot güncellemesi, Paint, Fotoğraflar, Kesme Aracı ve Not Defteri gibi uygulamalarda geliştirmeler dahil olmak üzere 150'den fazla yeni özelliği tanıtacak. Copilot, kullanıcıların görevleri hızlı bir şekilde tamamlamalarına olanak tanıyacak ve görev çubuğundan veya bir klavye kısayoluyla erişilebilecek.

İşte Windows 11 Copilot güncellemesi ile gelen 10 özellik:

Windows'ta Copilot (önyükleme sürümünde): Copilot, kullanıcıların görevleri hızlı bir şekilde tamamlamalarını sağlayacak. Copilot, görev çubuğundan veya Win+C klavye kısayoluyla erişilebilir olacak. Bu, bir kenar çubuğu olarak açılacak ve tüm ekran boyutlarında tüm uygulamaların yanında açık olacak.

Paint: Paint, arka plan kaldırma ve katmanlar gibi özelliklerle çizim ve dijital oluşturmayı desteklemek için yapay zeka ile geliştirildi. Cocreator'un önizlemesi, Paint uygulamasına generatif yapay zeka gücünü getiriyor.

Fotoğraflar: Fotoğraflar uygulaması da yapay zeka ile geliştirildi ve fotoğraf düzenlemeyi kolaylaştıran yeni özellikler sunuyor. Bu özellikler arasında Fotoğraf Arka Planı Bulanıklaştırma, fotoğrafın konusunu öne çıkarmanıza yardımcı olur.

Arama ile İyileştirme: OneDrive (ev veya kişisel) hesaplarına depolanan fotoğrafları arama konusunda iyileştirmeler yapıldı. Kullanıcılar, fotoğrafın içeriğine veya çekildiği konuma göre hızlı bir şekilde fotoğrafı bulabilirler.

Kesme Aracı: Kesme Aracı artık bir resimden belirli metin içeriğini kopyalamanıza ve başka bir uygulamada yapıştırmanıza veya post yakalama ekranındaki metin düzenlemesi ile hassas bilgilerinizi kolayca korumanıza olanak tanır. Ayrıca ses ve mikrofon desteği kullanarak ses yakalama desteği de eklenmiştir.

Clipchamp: Clipchamp artık otomatik kompozisyon ve resim ve görüntülere dayalı sahne önerileri, düzenlemeler ve anlatılarla kullanıcılara yardımcı oluyor.

Not Defteri: Not Defteri artık oturum durumunuzu otomatik olarak kaydetmeye başlayacak, böylece Not Defteri'ni herhangi bir kesinti olmadan kapatabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Not Defteri ayrıca daha önce açık olan sekmeleri ve kaydedilmemiş içeriği otomatik olarak geri yükleyecektir.

Windows için Outlook: Yeni Windows için Outlook ile kullanıcılar çeşitli hesapları (Gmail, Yahoo, iCloud ve daha fazlası dahil) tek bir uygulamada bağlayabilir ve koordine edebilirler.

Dosya Gezgini: Dosya Gezgini, önemli ve ilgili içeriğe kolayca erişim sağlamak için ev, adres çubuğu ve arama kutusu ile modernleştirildi. Dosya Gezgini, fotoğraf koleksiyonlarına erişmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir Galeri özelliği de alacak.

Metin Yazma: Microsoft, metin yazma deneyimlerini ses erişimi ve Anlatıcı'da yeni doğal seslerle genişletecek.

Windows Yedekleme: Windows Yedekleme ile bir Windows 11 PC'den diğerine dosyaları, uygulamaları ve ayarları geçiş yapmak daha kolay hale gelecek, böylece her şeyi istediğiniz gibi bıraktığınız yerden devam ettirebileceksiniz.

Microsoft'un bu güncelleme ile sunduğu yeni özellikler, Windows 11 kullanıcılarının deneyimlerini daha da geliştirecek.

Keşfet