Whatsapp’tan Yepyeni Bir Özellik Geliyor! Kullanıcılar Resmen Bayram İlan Edecek

Popüler mesajlaşma programı WhatsApp, bilgisayarlarda kullanılmak üzere Web sürümüne görüntülü ve sesli aramayı ekledi. Şirket, beta programına katılan WhatsApp kullanıcılarına hala yeni özellikler sunmaya devam ediyor. WhatsApp Web'in uzun zamandır beklenen görüntülü ve sesli arama özelliği nihayet test edilmeye başlandı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Whatsapp’tan Yepyeni Bir Özellik Geliyor! Kullanıcılar Resmen Bayram İlan Edecek

Shift Delete'ye göre, geçen yıl yeni bir topluluk anlaşması sonucunda gerileme yaşayan WhatsApp, kendisini yeniden kullanıcıların favorisi haline getirdi. Geçtiğimiz haftalarda mesaj tepki özelliğini test etmeye başlayan şirket, şu anda WhatsApp Web'in kusurlarını gidermek için çalışıyor. Konuya ait tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

WhatsApp Nedir?

WhatsApp Messenger, platformlar arasında çalışan bir akıllı telefon mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonların tümü bu uygulamayla uyumludur. Ayrıca, kullanıcıların birbirlerine 2G, 3G, 4G veya WiFi İnternet bağlantısı aracılığıyla fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belgeler iletmesine olanak tanır. WhatsApp şu anda dünyadaki en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma hizmetidir. WhatsApp bulunduğu konumu bir dizi zorlu süreçle kazanmıştır. 900 milyonu tekli olmak üzere 400 milyon aktif kullanıcı var. WhatsApp ile her gün ortalama 18 milyar mesaj gönderiliyor.

2403691-810x458.jpg

GÖRÜNTÜLÜ VE SESLİ ARAMA YAPMAK MÜMKÜN OLACAK

Twitter kullanıcısı Mukul Sharma'ya göre, WhatsApp Web arama özelliği artık bazı test kullanıcıları için mevcut. Son aylarda Telegram’da bulunan bazı özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkan WhatsApp, yakında arama seçeneğini tüm kullanıcıların kullanımına sunacak. Yeniliğe olumlu bir yorum yapan kullanıcılar, aramalarla ilgili herhangi bir sorun yaşamadıklarını söyledi. iOS ve Android kullanıcıları arasında oldukça popüler olan özellik, artık akıllı telefon ya da tablet kullanmadan kullanıma sunuluyor.

HALKA AÇILIŞ TARİHİ BELLİ DEĞİL

Bazı müşteriler, Beta programına katıldıkları için son aylarda sesli ve görüntülü arama özelliğini test edip çalıştığı ile alakalı yorum yapabildi. Raporlara göre şirket, belirli bir konumdaki WhatsApp Web Beta kullanıcıları için yeni özelliği etkinleştirdi. Meta'nın yaptığı hamle sonucunda birçok Telegram özelliği WhatsApp kullanıcılarına sunuldu. Şu anda test edilmekte olan özelliklerin normal kullanıcılara ne zaman sunulacağı belli değil.

Keşfet