WhatsApp kullanmak için artık internete ihtiyacınız olmayacak!

WhatsApp Masaüstü uygulaması yenilendi! Son güncellemeyle birlikte artık bilgisayardan WhatsApp'a girerken, telefonunuzda internete bağlı olma gereksiniminiz bulunmayacak!

Yayınlanma:
Güncelleme:
WhatsApp kullanmak için artık internete ihtiyacınız olmayacak!

Brian Acton ve Jan Koum tarafından 2009 yılında kurulan ve şu anda Meta (eski adıyla Facebook) çatısı altında hizmet vermeye devam eden WhatsApp uygulaması önemli bir yenilik ile karşımıza çıktı! Will Cathcart yönetimindeki anlık mesajlaşma uygulaması, senelerdir kullanıcıların yoğun bir şekilde ısrar ettiği bir özelliği nihayet getirdi! Uzun bir süredir test çalışmaları devam eden o fonksiyon, bugün itibarıyla resmen yayınlandı. WhatsApp'ın yeni özelliğiyle ilgili tüm merak edilen ayrıntıları sizler için bir araya getirdik. İşte detaylar...

WhatsApp Masaüstü uygulaması güncellendi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Windows PC'ler için yeni bir masaüstü uygulaması yayınladı. Kullanıcıların iletişimini güçlendirmek için sürekli olarak çeşitli yenilikler üzerinde çalışan şirket, nihayet telefona bağlı olmadan masaüstünden platforma erişme imkanı sağladı. Microsoft Store mağazasından hemen indirebileceğiniz güncel versiyon, arkadaşlarınız ile kurduğunuz sohbetleri bilgisayarınız aracılığıyla daha entegre ve akıcı bir şekilde yürütmenize alan açıyor.whatsapp-kullanmak-icin-artik-internete-ihtiyaciniz-olmayacak-3.jpg

MacOS kullanıcıları güncelleme için biraz daha bekleyecek

WhatsApp'ın güncelleme notlarına yazdığı mesaj ise şu şekilde oldu: "WhatsApp kullanıcıları web tabanlı masaüstü uygulamamızı (WhatsApp Desktop) veya tarayıcı tabanlı uygulamamızı (WhatsApp Web) kullanıyor. Her zaman kullanıcılarımız için WhatsApp deneyimini iyileştirmeye çalıştığımızdan, Windows ve Mac işletim sistemlerine özgü uygulamalar geliştiriyoruz.”

WhatsApp ilk olarak yeni özelliğini Windows kullanıcılarına sundu. Fakat yukarıdaki açıklamadan da rahatlıkla anlaşılabileceği üzere çok yakında MacOS işletim sistemi için de yakında bir güncelleme yayınlanacak. Fakat ne yazık ki Mac kullanıcılarının bunun için bir süre daha beklemesi gerekiyor.

whatsapp-kullanmak-icin-artik-internete-ihtiyaciniz-olmayacak.jpg

Aynı anda 4 oturum desteği

Kullanıcılardan gelen ilk geri bildirimlere göre yeni WhatsApp uygulaması son derece verimli bir kullanıma olanak tanıyor. Uygulama, arayüz konusunda kullanıcılara daha sade ve pratik bir çözüm sunuyor. Öte taraftan WhatsApp Business kullanıcıları dahil yenilenen uygulamanın son derece konforlu olduğunu ve rahat bir şekilde çalıştığını ifade ediyor. Uygulama her zamankinden daha iyi bildirim entegrasyonu sağlarken, aynı zamanda birçok fonksiyonunu masaüstü sistemleri için optimize ediyor.

Son olarak WhatsApp, gelen son güncelleme ile birlikte çoklu oturum özelliğini de kullanıcılara sunuyor. Kullanıcıların aynı anda maksimum 4 farklı cihazdan hesaplarına erişebilecekleri belirtiliyor.

Keşfet