Vakıfbank Kadın Girişimcilere Özel Kredi İmkanı Sağlıyor!

VakıfBank, salgından etkilenen kadın girişimciler ve işletme sahiplerine özel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Kadın İşletme Kredisi'ni duyurdu. Toplam 250 milyon dolarlık kredi kapsamında hayata geçirilen Kadın İşletme Kredisi ile kadınların sahibi olduğu veya yönettiği tüm segmentlerdeki işletmelere işlerini büyütmeleri ve nakit akışlarını düzenlemeleri için uygun maliyetler sağlanıyor. 23 yıl vadeli, 8 yıl geri ödemesiz Dünya Bankası ile imzalanan anlaşma büyük heyecan yarattı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Vakıfbank Kadın Girişimcilere Özel Kredi İmkanı Sağlıyor!

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih açıklamalarda bulundu

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “VakıfBank olarak toplumsal cinsiyet eşitliğini hem kurum içinde hem de toplumda yaygınlaştırmayı önemsiyor ve sürdürülebilir bankacılık anlayışımız doğrultusunda bu alanda çalışmalar yürütüyoruz. Kadınların ekonomik varlıkları arttıkça toplumun her alanına eşit olarak kaliteli bir şekilde yer alabileceğini düşünüyoruz” dedi. Üstünsalih, “Bu, yalnızca kadınların güçlendirilmesi açısından değil, aynı zamanda kadın bakış açısının tüm toplumun yararına sunacağı zenginliklerden yararlanma açısından da önemlidir. Dünya Bankası'ndan elde ettiğimiz kaynaklarla kadınların sahip olduğu ve işlettiği işletmelere özel bir kredi ürünü tasarladık. Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle salgından etkilenen işletmelerimiz için özel olarak devreye aldığımız VakıfBank Kadın İşletme Kredisi'ni hem kadınlarımızın hem de ülke ekonomimizin hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz” diye ekledi

Vakıfbank

VakıfBank, vakıf para ve gelirlerinden en iyi şekilde yararlanmak, çağdaş bankacılığın gerektirdiği yönetim ve çalışma anlayışıyla ülke tasarruflarına katkıda bulunmak amacıyla, 11 Ocak 1954 tarihinde 50.000.000 TL sermaye ve 6219 sayılı özel kanunla kurulmuş olup, toplanan birikimleri ekonomik kalkınmanın ihtiyaçları doğrultusunda korumak ve kullanmak amacıyla faaliyete geçmiştir. VakıfBank'ın sermayesinin %25,18'i Kasım 2005'te halka arz edilmiştir. Kalan sermayenin %43'ü Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı mazbut vakıflara, %15,64'ü mülhak vakıflara ve %16,10'u T. Vakıflar Bankası Emekli Sandığı da dahil olmak üzere çeşitli gerçek ve tüzel kişilere aittir. Ayrıca Vakıfbank, Türkiye Bankalar Birliği'nin Haziran 2021 yılına ait raporuna göre aktif olarak Türkiye'nin en büyük ikinci bankası konumunda bulunuyor.

Keşfet