Türkiye Genelinde Bekçi Alım İlanları Yayınlandı! İstanbul Ankara Antalya Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımları İçin Başvurular Başladı!

Resmi Gazete'de yer alan habere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 3 bin bekçi alımı için kadro ihdası kuruldu. Bu kadronun oluşturulmasının ardından Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, çeşitli illerde 14 çarşı ve mahalle bekçisi alımı için ilan yayınladı. Merak edilen tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Türkiye Genelinde Bekçi Alım İlanları Yayınlandı! İstanbul Ankara Antalya Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımları İçin Başvurular Başladı!

İlanlar İŞKUR üzerinden yayınlandı

Polis Akademisi Başkanlığı veya Emniyet Genel Müdürlüğü henüz bekçi alımı ilanı yayınlamazken, özel sektör çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanları İŞKUR üzerinden yayınlandı. Bu bekçi alımları için özel gereksinimler, ilanlara bağlı olarak genel koşullardan bağımsız olarak belirleniyor. Genel gereklilikleri karşılayan vatandaşlar ayrıca özel değerlendirme gerekliliklerini de karşılamalıdır.

0x0-son-dakika-resmi-gazetede-yayimlandi-3000-bekci-alinacak-bekci-alimi-ne-zaman-basvuru-sartlari-neler-1646368911897.jpg

Gerekli şartlar nelerdir?

İŞKUR düzenli olarak bekçi alım ilanları yayınlamaya devam ediyor. Mart ayında çarşı ve mahalle bekçisi alım şartları İŞKUR aracılığıyla duyuruldu. Ankara ve İstanbul da dahil olmak üzere çeşitli illerde bekçi alımı yapıldığı bildirildi. Adayların bu pozisyonlara kabul edilmeleri için belirtilen genel şartları da sağlaması gerekmektedir. Bu şartlar, T.C. Vatandaşı olmak, İlköğretim, Lise, önlisans veya lisans mezunu olmak, Ayrıca yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmak, Fiziki şartlarda herhangi bir problem çıkartacak engele sahip olunmaması, Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını sağlamaları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, ayrıca yüz kızartıcı suçtan asla ceza almamış olmaları olarak bildirildi.

Yayınlanan ilanlar

Pozisyonlara başvurmak isteyen adaylar, e-Devlet ile İŞKUR sistemine giriş yaparak diledikleri gibi başvuruda bulunabilirler.

62232159ed13441560e18e18.webp

İŞKUR nedir?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye'deki istihdamın korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, işsizliğin önlenmesine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetleri sunmak amacıyla kurulmuştur. İŞKUR özel hukuk kurallarına göre yönetilir. Tüzel olarak tanınan, mali ve idari olarak özerk bir kamu kurumudur.

İŞKUR’un görev ve yetkileri nelerdir?

İŞKUR'un genel amacı işçi ve iş bulmaktır. Ayrıca işgücü piyasasının istihdam aşamalarına her zaman aktif olarak katılır. İşsizliği önlemeye yönelik net adımlar atar, istihdam yaratmak, güvence altına almak ve geliştirmek için çeşitli girişimlerde bulunur ve İşsizlik sigortasını yönetir.

Keşfet