Telefonunuza 0* yazdığınızda ne olur?

Akıllı telefonlar içerisinde pek çok gizemli bilgi barındırıyor. Bunlardan bir tanesi de 0* tuşlaması... Cihazınızda bu kodu tuşladığınızda ne olacağını biliyor musunuz? İşte detaylar...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Telefonunuza 0* yazdığınızda ne olur?

Akıllı telefonlarda pek çok gizli kod yer alıyor. Kullanıcılar bu kodlara bazen bir tesadüf sonucu, bazense bu tarz makalelerden aldıkları ipuçları sonrasında ulaşıyor. Söz konusu kodlar genellikle cihazlarda birer kısayol işlevi görüyor. Bir işlemi uzun adımlar sonucunda yapmak yerine, yalnızca birkaç rakam tuşlayarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki ya telefonunuzdan 0* kodunu tuşladığınızda ne olur? İşte şaşıracağınız bilginin detayları...

Akıllı telefonunuzda çok zaman harcıyorsunuz. İster profesyonel bilgi alışverişi, ister sevdiklerinizle bağlantı kurun, ister eğlence için. Ama gerçekten tüm incelikleri biliyor musunuz? Evet, cihazınız o kadar akıllı ki, belirli sorunları daha kolay çözebilecek sonsuz bilgiyle dolup taşıyor. Hala onları deşifre edebilmek gerekiyor! Bu yazımızda size bazı küçük sırlar vereceğiz. Örneğin cep telefonunuzun ekranında 0* kodunu çevirdiğinizde neler olduğunu keşfedeceksiniz.

Akıllı Telefona 0* kodunu yazdığınızda ne olur?

Elbette, Akıllı Telefonumuzda çeşitli kombinasyonlarda birçok numara ve simge çevirebiliriz, ancak bunların cihaza önemli bilgiler getirebileceklerini her zaman bilemeyiz. Kullanıcılar son zamanlarda bu sayı ve işaret dizisini yazarak yeni bir numara keşfettiler: * # 0 * #. Oldukça ilgi çekici, değil mi? Her zaman tüm cep telefonlarında çalışmayabilir, ancak çalışırsa size fayda sağlayabilir.

Merakınızı körükleyecek bazı gizli kodları yakınlaştırın!

İkinci el bir dizüstü bilgisayar satın almadan önce, çalışma durumunu, performansını kontrol etmek ve iyi bir anlaşma elde edeceğinizden emin olmak için mümkün olduğunca fazla bilgiye sahip olmak her zaman yararlıdır. Tam olarak, *#0*# gizli kodunu kullanarak, cep telefonunun ekranının ve aynı zamanda hoparlörlerinin durumunu daha iyi bilme olanağına sahip olacaksınız. Sadece kodu çevirin ve cihazda görünecek talimatları izleyin.

Ancak çok dikkatli olun çünkü oluşturduğumuz birçok gizli kod cihazınızın sıfırlanmasına veya daha da kötüsü fotoğraf, video veya diğer dosyalar gibi kişisel verilerin kaybolmasına neden olabilir.

Bilinmesi gereken diğer kodlar nelerdir?

Casusluk oynamayı seviyor ve diğer gizli kodları keşfederek merakınızı uyandırmak mı istiyorsunuz? İşte size yardımcı olabilecek birkaç tane.

# 067 #: Bu kombinasyon sayesinde IMEI kodunu (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği) hemen bulabilirsiniz. Bu, kaybolması veya çalınması durumunda yerini bulmak için cep telefonunuzun benzersiz bir kodunu verecektir.

#5005*7672#: Bu kod, sağlayıcınızın müşteri hizmetleri merkezi için bir numara görüntüler.

# 31 # telefon numarası: Bu kod, birini aradığınızda numaranızı gizlemenize yardımcı olur.

Ancak birçok kullanıcı bu farklı kodların tüm cep telefonlarında otomatik olarak çalışmadığından şikayet etmektedir. Uzmanlar, bu hilelerin çoğu cihazda çalıştığını doğrulamakta ısrar ediyor.

Telefondaki o küçük kare kırmızıya dönerse, ekstra dikkatli olmanız gerekir!

Bazen size önemsiz veya önemsiz görünen bazı küçük şeyleri nasıl yorumlayacağınızı bilmeniz gerekir. Çünkü, özellikle belirli hassas durumlarda, genellikle tüm farkı yaratanlar. Örneğin, cihazın pilinin sağ alt köşesindeki göstergeyi alın: kırmızı olduğunda, yakın tehlike riski olduğu anlamına gelir. Kare şeklinde, nem göstergesidir. Bazen dairesel bir biçimde de bulunur. Telefon ıslak veya nemliyken bu göstergenin rengi beyaz/şeffaftan kırmızıya değişir. Bu nedenle cihazınızın düzgün çalışması için göz ardı edilmemesi gereken bir göstergedir!

Keşfet