Telefonunuza 67 yazdığınızda ne olur?

Akıllı telefonunuzda 67 rakamını tuşladığınızda ne olur? 67 sayısının gizemi ne? Bu ilginç ipucunun anlamını öğrendiğinizde oldukça şaşıracaksınız!

Yayınlanma:
Güncelleme:
Telefonunuza 67 yazdığınızda ne olur?

Akıllı telefonlar içerisinde çok sayıda gizli kod barındırıyor. Bunlardan bir tanesi de 67 kodu. Peki ya telefonunuza 67 yazdığınızda ne olur? Şaşırmaya hazırsanız, tüm detaylarıyla sizlere açıkladık.

Akıllı telefon teknolojisinin ortaya çıkışı hayatımızı birçok yönden değiştirdi. Çevrelerindeki dünyayla her zamankinden daha fazla bağlantılı olan kullanıcılar, cep telefonlarının sunduğu bir dizi özellik ve uygulamayı keşfetme heyecanını ikiye katlıyor. Bununla birlikte, çoğu, tüm farkı yaratan belirli inceliklerden yeterince yararlanmıyor. Evet, hala hayatınızı daha da kolaylaştıracak bazı gizli kodları bilmeyen çok fazla insan var.

Cep telefonunuzda 67 yazarsanız ne olur?

Android'de olduğu gibi Iphone'da da bu kod, belirli bilgilere erişmenize, ayarları değiştirmenize veya tanılama programlarını çalıştırmanıza olanak tanır. Akıllı telefon üreticileri tarafından cihazlarının kalitesini çok kısa sürede test etmek için birçok gizli kod ve gizli menü kullanıldığını bilmelisiniz.

Aramayı aktarmak için

Bu kod, bir aramayı geri döndürmek için çok kullanışlıdır. Böylece, bir kişiyle iletişim halindeyken ve beklemede kalan bir çift arama aldığınızda, *#67# gizli kodunu girerek aktarabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun IMEI kodunu öğrenmek için

Cep telefonunun çalınması veya kaybolması durumunda IMEI kodunu bilmek önemlidir. Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği, kısaltılmış IMEI kodu, bu nedenle herhangi bir mobil cihazın benzersiz bir kimlik numarasıdır. Herkes erişebilir: *#06# tuşlamanız yeterlidir.

Cep telefonunuzun izlenip izlenmediğini nasıl anlarsınız?

Akıllı telefonunuzun izlenip izlenmediğini bilmenizi sağlayacak bazı işaretleri aşağıda bulacaksınız.

1. Cep telefonunuzun pili çabuk bitiyor: Casus uygulama gizli modda çalıştığı için arka planda her zaman aktif olacaktır.

2. Cep telefonunuzdaki istenmeyen uygulamalar: Bir anda, indirmemiş olsanız bile bir uygulama cihazınızda görünebilir. Dikkatli olun, bu davetsiz misafir herhangi bir sıradan uygulama kılığına girmiş bir casus olabilir!

3. Cep telefonunun aşırı ısınması: Casus uygulama, cihazınızın gerçek zamanlı konumunu da izleyebilir. Bunun için de sizi gözetleyen kişi, cihazın aşırı ısınmasına neden olan GPS işlemini kullanır.

4. Cihaz Arızası: Cep telefonunuz aniden arızalanmaya başladıysa, muhtemelen izleniyordur. İşaretler nasıl tanınır? Bu, ekranda mavi veya kırmızı yanıp sönmeye, otomatik ayarlara veya sadece cep telefonunuzun isteklerinize yanıt vermemesine neden olabilir.

5. Aramalar sırasında arka plan gürültüsü: Bazı casus uygulamalar Akıllı Telefonda yapılan aramaları kaydedebilir. Emin olmak için, görüşme sırasında konsantre olun ve hafif bir arka plan gürültüsü veya yankı olup olmadığını dikkatlice kontrol edin. Durumun böyle olduğunu açıkça hissediyorsanız, cihazınız izleniyor olabilir.

Keşfet