TBMM Genel Kurulu'nda Ak Partili Mustafa Elitaş'tan Pide Fiyatlarındaki Eleştirilere Çarpıcı Cevaplar Gecikmedi!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Genel Kurulu'nda Mustafa Elitaş'a pide fiyatlarını sordu. İki siyasetçi arasındaki iletişimdeki gerginlik kurula yansıdı. Mustafa Elitaş pide fiyatları sorulduğunda: ''Pide hemen bayatlar, somun ekmek hemen bayatlamaz'' dedi. Tüm detaylar haberimizde...

Yayınlanma:
Güncelleme:
TBMM Genel Kurulu'nda Ak Partili Mustafa Elitaş'tan Pide Fiyatlarındaki Eleştirilere Çarpıcı Cevaplar Gecikmedi!

TBMM Genel Kurulu'nda Neler Yaşandı?

Chp Grup Başkanvekili Engin Altay, ramazan pidesinin fiyatlarını eleştirdi. Ak Partili Mustafa Elitaş'a ramazan pidesinin kaç liraya satılacağını sordu. Cevap alamayan Engin Altay, ''Bilmiyor. Bilmeyebilir, ben de bugün öğrendim lakin üzüldüm. 6 lira. Daha şimdi, o da artmazsa. Üstünde yumurta yok, susam yok. Sayın Elitaş" dedi. Elitaş, bunun üzerine “Pide hemen bayatlayan bir üründür biliyorsunuz, somun ekmek hemen bayatlamaz” yanıtını verdi.

1599327022268-nbvvb.jpg

Diğer milletvekillerinin tepkileri dikkat çekti!

Tartışmaya, İyi Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Chp Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ak Parti milletvekili Salih Cora, Chp milletvekili Mustafa Tuncer ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Mahir Polat'ın katılmasıyla genel kurulda gergin bir hava hüküm sürdü. Mustafa Elitaş'ın ''pide hemen bayatlayan bir üründür biliyorsunuz, somun ekmek hemen bayatlamaz. Sayın Gürer burada, pidenin hemen bayatlamasıyla ilgili kısmı bilir.'' söylemlerinde bulunduktan sonra Engin Altay'ın ''Yani ‘vatandaş pide yemesin, Ramazan pidesi yemesin mi’ demek istedi pide bayatlar diye? Tutanaklara geçsin.'' yanıtı mecliste gündem yarattı. Vekillerin tartışma yaratan sözleri gündemi dini inancı sorgulama boyutuna getirdi. Tartışmanın sonunda Elitaş, ''Ben yıllardır pek pide almayan birisiyim lakin vatandaşlarımızın her şeyin en güzeline layık olduğunu ifade etmek istiyorum.'' dedi.

mustafa-elitas-80f6de.jpg

“Allah'tan korkun”

Engin Altay, “Evet. Sonuç ne olacak? Erdoğan, siyasi tartışmalarınızda hep dinimizin temel değerlerini gündeme getiriyor. Sayın Erdoğan nasıl olacak? Bakın Meclis’ten sesleniyorum. Ramazan yaklaşıyor; yumurtasız, susamsız, sade pide 6 lira. Allah'tan korkun” dedi. Mustafa Elitaş, “Sayın Başkan bana bir soru sordu ve bilmediğini ancak yeni öğrendiğini söyledi” diye cevap verdi. Fethi Gürer ise, “Beş kişilik bir aile günde üç simit yerse 2500 lira harcamış oluyor ya” dedi. Mustafa Elitaş “Pide fiyatları sorulduğunda Engin Bey bugünkü fiyatları söyledi. Ramazanda ya da yılın diğer zamanlarında da pek pide almam o yüzden bilmiyorum” diye cevap verdi.

Keşfet