T.C. Kimlik Numaranızın Sonu 2,4,6 ve 8 ise Hesabınıza Ödemeniz Yatırılmış Demektir! Tüm ATM’lerden Çekebiliyorsunuz!

T.C. kimlik numaranız 2,4,6,8 ile bitiyorsa hemen hesaplarınızı kontrol edin. Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi ödemelerini öğrencilerin hesaplarına yatırdı. T.C. kimlik numarası 2,4,6,8 ile biten öğrencilerin gün içinde kredi ve burs ödemelerinin hesaplarına yatırılacağı belirtildi. Sonuç olarak, kredi ve burs ödemelerinden yararlanan öğrencilerin ödemelerinin tam olarak hangi gün yapılacağı açıklandı. Tüm merak edilen detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
T.C. Kimlik Numaranızın Sonu 2,4,6 ve 8 ise Hesabınıza Ödemeniz Yatırılmış Demektir! Tüm ATM’lerden Çekebiliyorsunuz!

Son yapılan zamlar öğrencileri sevindirmişti

Kredi ve Yurtlar Kurumundan geri ödemeli kredi veya burs alan öğrenciler, ödemelerinin ne zaman yapılacağı konusunda neredeyse her gün araştırmalar yapıyor. T.C. kimlik numarasının sonu 2,4,6,8 olan kişilerin, iddialar doğrultusunda 11 Mart Cuma günü hesaplarını kontrol etmeleri istendi. 2021-2022 öğretim yılı için burs ve kredi ödemelerindeki artışları duyan öğrenciler fazlasıyla sevindi. Ancak ödeme tarihlerinin henüz tam olarak açıklanmaması nedeniyle öğrencilerin kafasında soru işareti kaldı. Ödeme tarihlerinin açıklanması ile Kredi ve Yurtlar Kurumu gündeme bomba gibi düştü.

bankalar-konoravirus-nedeniyle-atmlerden-para-cekme-limitini-artirdi-8e327dc.jpg

KYK burs ve kredi ödeme tarihleri belirlendi!

KYK, öğrencilere burs ve kredi şeklinde mali yardım sağlıyor. Normalde bu ödemeler her ayın 6'sı ile 10'u arasında öğrencilerin hesaplarına yatırılır. Şubat ayı ödemelerini tamamlanan öğrenciler, ödemelerinin yapılıp yapılmadığını görmek için hemen hesaplarını kontrol edebilirler. Fakat KYK, ödemelerin öğrencilerin hesaplarına aktarılma sırasını sistematik olarak belirliyor. T.C. Kimlik numarasının sonuna göre ayarlanan ödeme tarihleri ​​elbette değişiyor. Bunlar, T.C. kimlik numarası 0 ile bitenler için 6 Şubat, T.C. kimlik numarası 2 ile bitenler için 7 Şubat, T.C. kimlik numarası 4 ile bitenler için 8 Şubat ve T.C. kimlik numarası 6 ile bitenler için 10 Şubat olarak belirlenmiştir.

atm-para-cekme-limiti-nasil-arttirilir-yukseltme-yollari-54089.jpg

KYK kredi ve burs ödemeleri ne kadar?

Kredi ve Yurtlar Kurumundan kredi ve burs alan öğrencilerin ödemelerinin miktarı merak ediliyor. Son zammın ardından lisans öğrencileri için 850 TL, yüksek lisans öğrencileri için 1.700 TL ve doktora öğrencileri için 2.550 TL tutarında kredi ve burs ödemesi yapıldığı belirtildi. Ayrıca zaten belirtildiği üzere öğrencilere yapılan ödemeler T.C. kimlik numarasının sonuna göre her ayın 6'sı ile 10'u arasında değişmektedir.

Keşfet