Sony, kompakt akıllı telefon Xperia 5 V'yi duyurdu

Sony Eylül ayına Android akıllı telefon dünyası için yeni bir şeyle, ilginç Xperia 5 V akıllı telefonla başlıyor. Üst sınıf bir cihazın tüm özelliklerine sahip bir cihaz: Qualcomm'dan Snapdragon 8 Gen 2 işlemci, yüksek kaliteli bir ekran, çok uzun süre dayanmayı vaat eden bir pil. Ancak yalnızca Sony'nin sunabileceği kamera, ses, video ve oyun özelliklerine sahip.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sony, kompakt akıllı telefon Xperia 5 V'yi duyurdu

Sony, Mayıs ayında üst sınıf Xperia 1 V ve orta sınıf akıllı telefon Xperia 10 V'yi duyurduktan sonra yeni Xperia 5 V'yi de piyasaya sürdü. Multimedya için tasarlanmış kompakt bir akıllı telefon: çok ilginç bir kamerası var (Sony'den başka bir şey bekleyemeyiz), aynı zamanda müzik severler ve oyuncular için de özellikleri var. Sony için bu tür bir ürün, aktif bir sosyal hayatı olanların yanı sıra Netflix'te dizi izleyenler, Spotify'da müzik dinleyenler ve YouTube olmadan yapamayanlar için de mükemmel.

Aslında Sony, yüksek kaliteli içerik oluşturmak için kameraya ve işlevselliğe çok önem verdi. Ama aynı zamanda parlak bir ekrana ve tutarlı bir pile de.

En iyi kamera

Sony her zaman fotoğraf ve video dünyasında çalışmıştır. Bu nedenle hem sensör (mobil cihazlar için bir Exmor T buluyoruz) hem de hesaplama gücü açısından maksimum seviyeyi getirmeyi düşünmüştür. Bu, her görüntünün kalitesini artırmalı, ancak her şeyden önce düşük ışık koşullarında daha iyi performansa izin vermelidir.

İçerik oluşturucular için ilginç bir yeni özellik, görüntülerin altı farklı stilde çekilmesine olanak tanıyan 'Yaratıcı Görünüm'. Örneğin Instagram'daki paylaşımlarınızda daha fazla tutarlılık elde etmek için sabit tutabilirsiniz. Ayrıca yeni Bokeh modu, hem yazılımdan hem de donanımdan en iyi şekilde yararlanarak portrelerinizi daha etkileyici hale getirmenize olanak tanıyor.

Tokyo merkezli şirkete göre Sony'nin Xperia 5 V için kullandığı iki lens, zoom kalitesini kaybetmeden hem 24 hem de 48 milimetrede ana sensörün 48MP'sinden yararlanarak üç odak uzaklığına izin veriyor. Kötü aydınlatma koşullarında bile, Sony'nin bize gösterdiği görüntülere bakıldığında (ki bunların canlı testlerle onaylanması gerektiği açıktır). 16mm odak uzaklığına sahip 12MP sensör ve 12MP ön kamera paketi tamamlıyor.

Sosyal medya için mükemmel videolar

Xperia 5 V ile Sony, Reel veya TikTok için içerik oluşturmak amacıyla videolar için de yenilikler getirdi. Şirket aslında kayıtlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemenizi sağlayan Video Creator adlı özel bir uygulama geliştirdi. Yine, video ürünlerinize tek tip bir stil vermek için Creative Look'u kullanabilirsiniz. Ayrıca, 4K ve 120 fps'deki videoları kolayca işleyebilirsiniz.

Burada Amazon Music'i 30 günlük ücretsiz kullanımla bulabilirsiniz, istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz

Xperia 1 V'de zaten görülen yeni bir özellik, bu yeni akıllı telefona da gelen ve videolarda kendinizi daha iyi ifade etmenizi sağlayan mobil için S-Cinetone'dur. Mikrofon da arka plan gürültüsünü ortadan kaldırabilecek ve vloglar sırasında sesinize odaklanabilecek şekilde geliştirildi.

Sony Xperia 5 V, ses ve videonun önemi

Sony, birçok kullanıcının videoların ve TV dizilerinin keyfini çıkarmak için akıllı telefon hoparlörlerini kullandığını gören çeşitli çalışmalar yürüttü. Bu nedenle, diğer nesillere göre daha dinamik ve daha iyi uzamsal sese sahip stereo hoparlörleri geliştirmeye karar verdi. Yüksek çözünürlüklü ve 360 derece sesi destekliyor. Buna ek olarak, yine her zaman hoş karşılanan 3,5 mm jak kablosuna sahibiz.

6,1 inç, 21:9 ekran FHD+ çözünürlüğe sahip ve OLED ekranda HDR'yi destekliyor. Oyuncular için de harika olan 120Hz yenileme hızıyla geliyor.

Sony ayrıca Game Enhancer aracılığıyla influencer'ların oyunları hayranlarıyla daha kolay paylaşmalarını sağlayan hareketleri ve uygulamaları da tanıttı.

Ödün vermeyen bir pil

Sadece yarım saat içinde yüzde 50 oranında şarj edebileceğiniz 5000mAh batarya oldukça umut verici. Özellikle de Sony, tüketimi %20 oranında azaltmak için yenilikçi teknolojiler üzerinde çalıştığını açıkladığından beri. Bu şekilde, üreticinin hesaplamalarına göre, akşamları yüzde 50 pil gücüyle gelmelisiniz.

Sağlamlık ve stil

Sony Xperia 5 V, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 2 çipine 8GB RAM ve 128GB depolama alanı ile eşlik ediyor. Tasarım çok dayanıklı, IP65/68 sertifikalı Gorilla Glass Victus 2 cama sahip, hepsi çapraz olarak sadece 6,1 inç'e sığıyor ve 183 gram ağırlığında. Ve Siyah, Platin Gümüş ve Mavi renklerde geliyor.

Buna ek olarak Sony, ambalaj için yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzeme kullandığını, aynı şekilde hem dikey hem de dikey olarak destekli kılıfı yaptığı SORPLAS plastiğinin de geri dönüştürülmüş olduğunu açıkladı.

Keşfet