Şok Marketten Şok Şeker İndirimi! Şekerler Kapış Kapış Gidecek!

Toz şeker fiyatlarındaki artışın ardından ŞOK marketlerinden şeker almayı planyanlar seçeneklerini yeniden değerlendirmeye başladı. Ticaret Bakanlığı'nın harekete geçmesiyle toz şeker ve küp şeker fiyatları düştü. Vatandaşlar, Ramazan'a kısa bir süre kala marketlerde şeker ne kadar merak ediyor. ŞOK ise yeni bir indirimle gündeme bomba gibi düştü…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Şok Marketten Şok Şeker İndirimi! Şekerler Kapış Kapış Gidecek!

Pandemi ile başlayan ve Rusya-Ukrayna savaşıyla devam eden Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde gıda sanayi girdi maliyetlerinde artan bir süreç olduğu malum. Bazı spekülatif piyasa hareketleri son derece yüksek fiyat artışlarına yol açıyor. Hatırlanacağı gibi, son dönemde ayçiçek yağı spekülasyonları vatandaşları çok yüksek fiyatlarla tedarik etme riskine maruz bırakmıştı. Şeker piyasalarında da benzer bir zamlandırma faaliyeti devam etmekteydi. Fakat ŞOK yaptığı indirimler ile noktayı koydu.

Tarım ve Orman Bakanlığı uyarı yapmıştı

Gıda fiyatları, pandeminin Türkiye de dahil olmak üzere dünyayı sarsmasından ve Ukrayna Rusya savaşı nedeniyle daha da kötüleşmesinden bu yana çarpıcı bir şekilde yükseldi. Türkiye Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 2022 üretim yılı için 400 bin ton şeker rezervi bulunurken, çuval şeker fiyatlarında indirime gidildi. Şeker şirketlerine, şekerde haksız fiyat artışı şüphesiyle Ticaret Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. A101, BİM, ŞOK gibi zincir mağazaların raflarında yeterince şeker bulunurken, toplu alımlar da keşfedildi. Hatta hatırlanacağı üzere bir marketten çuval şeker satın alanlar, toplu alım yapmayın denilince kavgaya tutuşmuşlardı. Ayrıca özel sektörde çuval şeker fiyatları 700 lira ile 900 lira arasında değişiyordu. Tarım ve Orman Bakanlığı şeker üreticilerine gerekli uyarıları yaptığını ve bunun sonucunda şekerin çuval fiyatının 800 Türk Lirasından 575 Türk Lirasına indirildiğini görmüştük. Şimdi ise ŞOK’un yaptığı büyük indirimler ile birlikte vatandaşları fazlasıyla memnun eden bir kampanya başlatıldı.

ŞOK şeker fiyatları

Altınküp Toz Şeker 2000 Gr 14.90 Türk Lirası

Altınküp Toz Şeker 5000 Gr 36.50 Türk Lirası

Altınküp Küp Şeker 1 Kg 8.90 Türk Lirası

Altınküp Esmer Küp Şeker 500 Gr 16.90 Türk Lirası

Torku Küp Şeker 1 Kg 11.95 Türk Lirası

Keşfet