Sabiha Gökçen Havalimanı Uçuşları iptal mi? 18-19 Mart Uçuşları İçin Açıklama Geldi

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan son dakika açıklama var. İptal edilen uçuşlar ve beklenen uçuşlar ile alakalı detaylı açıklama geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sabiha Gökçen Havalimanı Uçuşları iptal mi? 18-19 Mart Uçuşları İçin Açıklama Geldi

İstanbul'da yaşanan hava muhalefeti nedeniyle bazı uçak seferleri iptal ediliyor. Özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı'nda işlerin çok da iyi olmadığını söylemekte yarar var.

Konuyla alakalı bir açıklama da geldi. Sabiha Gökçen Havalimanı Meydan İşletmesi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. (HEAŞ), Meteorolojik Acil Durum Komitesi (MADKOM) toplantının hemen ardından oldukça önemli bir açıklama yapıldı. 18 ve 19 Mart tarihlerinde yapılacak bazı uçuşların iptal edildiğini doğruladı.

0x0-ucak-seferleri-iptal-mi-son-dakika-18-19-mart-hangi-ucuslar-iptal-edildi-iptal-edilen-ucak-seferleri-tam-liste-1647544652582.jpg

Hava muhalefeti nedeniyle uçuşların bir kısmı ertelenmişti. Türk Hava Yolları da 57 sefer iptal etmişti. Sabiha Gökçen Havalimanı Meydan İşletmesi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. (HEAŞ), Meteorolojik Acil Durum Komitesi (MADKOM) iptal olan seferler ile alakalı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, şöyle denildi:

Sabiha Gökçen Havalimanında beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarında.03,2022 tarihinde 05.00 ile 14.59 saatleri arasında yüzde 10 oranında, 19.03.2022 tarihinden itibaren günde yüzde yirmi oranı uçuş iptali yapılmasına karar verilmiştir. Konuyla alakalı tüm yolcuların ilgili son durumu takip etmeleri rica edilir. Konuyla alakalı tüm gelişmeleri havayolunu internet siteleri ve çağrı merkezleri üzerinden de takip edebilirsiniz.623410895cf3b01258cdf0ab.jpg

İstanbul’da hava nasıl olacak?

Kar yağışı beklentisinden dolayı İstanbul’da bir çok uçak seferi iptal edilirken, okullarda tatil edilmişti. Pazar gününe kadar kar yağışının etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise eksi derecelere kadar düşecek.

Özellikle kendi araçları ile dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşların, zincir takması ya da kar lastiği takması söyleniyor. Hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte buzlanma ve don olayları da görülecek. İstanbul’da bugün hava sıcaklığının 0 derece olması bekleniyor.

Keşfet